Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Afirmacje – jak pokochać siebie?

5 sierpnia 2021 Afirmacje

Cele, marzenia i pragnienia są sensem życia. Napędzają do działania i dodają energii. Jeśli jednak nie udaje się ich zrealizować, stają się źródłem frustracji. Niepowodzenia, choć wpisane w życie człowieka, prowadzą do obniżenia własnej wartości i wiary we własne możliwości. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają sposobów na to, by móc spełniać swoje marzenia i przekuwać ukryte pragnienia w rzeczywistość. Zdaniem psychologów jednym z takich sposobów jest afirmacja. Czym jest i czy faktycznie pozwala osiągać założone cele, poprawiając w ten sposób jakość życia? Przekonajmy się.

Kiedy marzenia nabierają kształtu…

Każdy człowiek czegoś pragnie i o czymś marzy. Niektórzy mają jasno skonkretyzowane cele, do których realizacji dążą. Inni zaś czują, że czegoś im w życiu brakuje, jednak nie do końca potrafią nazwać swoje pragnienia. Trudno więc jest im znaleźć sposób na poprawę jakości swojego życia, skoro nie potrafią określić tego, co mogłoby spowodować taką zmianę.

Afirmacje, czyli najczęściej krótkie sentencje na temat tego, co chciałoby się zmienić lub osiągnąć, pozwalają zajrzeć w głąb siebie i nazwać swoje niedostatki. Aby je stworzyć, a następnie wprowadzić w życie, trzeba bowiem skupić się na swoich wewnętrznych pragnieniach i przyjrzeć się swojemu życiu z bliska. Taka wnikliwa uwaga nakierowana na własne marzenia pozwala nabrać im realnego kształtu. Czasami przeczucie, że czegoś się pragnie, wynika tylko z konkretnej sytuacji, w której znajduje się człowiek. Często pojawia się i znika równie szybko.

Jeśli jednak owo pragnienie często powraca, wówczas nadanie mu konkretnego kształtu pozwala skoncentrować własne działania na sposobie jego realizacji. A to już prosta droga do jego spełnienia. Można więc śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że afirmacje pomagają spełniać marzenia i są drogą do sukcesu pod warunkiem, że uwierzy się we własną moc.

Świadomość kontra podświadomość

Uświadomienie sobie własnych pragnień to ogromny krok na drodze do ich spełnienia. I tak rozumiane afirmacje z pewnością mają sens. Jednak niektórym wciąż trudno uwierzyć w to, że wystarczy często powtarzać jakąś myśl o sobie, swój cel lub marzenie, by ono się spełniło. Takie życzeniowe myślenie dla ludzi „twardo stąpających po ziemi” często bywa źródłem niekończących się żartów, a już na pewno nie sposobem, który mogliby wcielić w życie.

Z odpowiedzią przychodzą im jednak ci, którzy wierzą w przyciąganie energii. Ich zdaniem ta dobra zawsze przyciąga dobro. Jeśli więc ktoś uwierzy w to, że stanie się coś dobrego, i będzie zakładał, że nic złego nie może mu się przytrafić, wówczas odpycha od siebie złą energię, nakierowując na siebie wyłącznie tę dobrą, czerpaną zarówno od innych, jak i otaczającej rzeczywistości.

Z pewnością ani zwolenników, ani sceptyków teorii o przyciąganiu energii oraz sile afirmacji nie będzie łatwo przekonać do zmiany zdania. Jednak czasami warto porzucić choć na chwilę swoje przekonania i spróbować czegoś nowego, tym bardziej, jeśli ma się pewność, że to nowe może przynieść wyłącznie pozytywną zmianę. Afirmacja na dobry początek dnia może więc być dobrym pomysłem dla każdego, bez względu na to, w co wierzy lub nie.

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez