Porady

Cegła dekoracyjna na ścianie w salonie – efektowny i praktyczny element aranżacji wnętrza

Cegła dekoracyjna na ścianie w salonie – efektowny i praktyczny element aranżacji wnętrza

Remontujesz lub wykańczasz salon i szukasz inspiracji aranżacyjnych? Co powiesz na wykończenie ściany cegłą? Nowoczesna, wytrzymała cegła dekoracyjna pozwoli Ci pięknie ozdobić wnętrze. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać to rozwiązanie.

Cegła dekoracyjna o wysokich walorach estetycznych

Cegła dekoracyjna to materiał wykończeniowy, który jest szczególnie ceniony za swą wyjątkową estetykę. Klasyczna czerwona, pomarańczowo-ruda lub biała cegła ozdobna sprawdza się świetnie w nowoczesnych lub bardziej tradycyjnych wnętrzach. Materiał ten idealnie łączy surowy charakter kamienia z ciepłem i elegancją. Każda cegła jest inna – wyróżnia się indywidualną strukturą i kształtem. Dzięki temu masz pewność, że montując ją na ścianie, uzyskasz wyjątkowy, niepowtarzalny efekt.

Cegła dekoracyjna dobrze sprawdzi się jako akcent dominujący we wnętrzu, skutecznie skupiający całą uwagę. Możesz też zdecydować się na inne rozwiązanie i wykorzystać cegłę do obudowy mniejszych detali czy elementów wyposażenia, np. kominka.

Praktyczna cegła ozdobna

Dekoracyjna cegła jest nie tylko estetyczna, ale i praktyczna. Cechuje się wysoką odpornością i trwałością. Dobrej jakości cegły opierają się działaniu wielu niekorzystnych czynników. Są odporne na działanie wilgoci, mrozu oraz niskich i wysokich temperatur. Wykazują też wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Z tej przyczyny cegła dekoracyjna dobrze sprawdza się jako wykończenie wnętrz mieszkalnych, ale również elewacji budynków.

Cegły dekoracyjne charakteryzują się ponadto dobrą izolacją akustyczną i termiczną. Świetnie akumulują ciepło i utrzymują je przez długi czas, co wpływa na zachowanie optymalnego komfortu cieplnego w pomieszczeniu. Cegły na ścianie w sypialni czy salonie pomogą Ci też wyciszyć wnętrze.

Wszechstronne zastosowanie cegły dekoracyjnej

Ze względu na swe właściwości użytkowe i ozdobne cegły znajdują szerokie zastosowanie w różnych miejscach. Pasują do wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym, retro, vintage, rustykalnym, ale też industrialnym, minimalistycznym czy loftowym. Biała cegła pięknie prezentuje się we wnętrzach skandynawskich, prowansalskich oraz glamour.

W ofercie dobrych sklepów znajdziesz cegłę utrzymaną w tradycyjnej, czerwono-pomarańczowej kolorystyce, ale również modele białe, beżowe, szare, a nawet czarne. Pasują one świetnie do wnętrz oraz przestrzeni zewnętrznych. Wysokiej jakości cegła sprawdzi się jako wykończenie elewacji i fasady budynku prywatnego bądź firmowego.

Udostępnij