Lifestyle

Co to jest lodówka monoklimatyczna?

Co to jest lodówka monoklimatyczna?

W większości gospodarstw domowych zobaczyć możemy tradycyjne lodówki z zamrażarką, jednak na rynku dostępne są modele, które nie mają takiej funkcji. Lodówki monoklimatyczne to urządzenia, które wbrew pozorom są przydatne i świetnie sprawdzają się w swojej roli. Komu może przydać się takie sprzęt AGD? Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę monoklimatyczną? Jak zadbać o taki sprzęt?

Komu najczęściej przyda się lodówka monoklimatyczna?

Lodówki monoklimatyczne są urządzeniami, z których najczęściej korzystają lokale gastronomiczne, aczkolwiek można je także zobaczyć w gospodarstwach domowych. Świetnie sprawdzają się również tam, gdzie nie ma potrzeby przechowywania zamrożonych produktów. Lodówki monoklimatyczne brak zamrażalnika rekompensują dodatkową powierzchnią, której brak możemy odczuć w szczególności przed uroczystościami rodzinnymi, czy też świętami. Sprzęt AGD tego rodzaju będzie idealnym wyborem do lokalu gastronomicznego, domku na działce lub letniskowego, niewielkiej kuchni w kawalerce, a także takiej, w której stoi oddzielnie lodówka i zamrażarka. Ponadto lodówka monoklimatyczna będzie również idealnym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych, w których nie mrozi się jedzenia.

W domkach letniskowych i altankach ogrodowych chłodziarka monoklimatyczna bardzo dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia napojów i posiłków w upalne dni. Warto także dodać, że w domku na działce nie spędza się tygodni, więc zamrażarka nie jest koniecznością. Dużych zapasów jedzenia nie ma potrzeby robić w przypadku samodzielnego zamieszkiwania kawalerki. Dla dużej rodziny lodówka monoklimatyczna pozwala przechowywać duże ilości produktów i zaoszczędzić czas, który trzeba by było przeznaczyć na codzienne zakupy. W pubach i klubach rola chłodziarek jest oczywista – mają one przede wszystkim schładzać napoje.

Jak wybrać lodówkę monoklimatyczną?

Zakup lodówki monoklimatycznej jest uzasadniony w wyżej wymienionych przypadkach. Jeśli tak się stało i zdecydowano się kupić takie urządzenie, należy zdać sobie sprawę z tego, że trzeba wybrać jeszcze konkretny model. Oferta lodówek monoklimatycznych jest bardzo rozbudowana, dlatego niektóre osoby mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego sprzętu AGD. Na szczęście większość producentów zadbała o to, aby ich produkty spełniały wymagania i oczekiwania klientów. Warto podczas zakupu zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, które będą decydujące podczas wyboru lodówki monoklimatycznej.

W zależności od wielkości kuchni można zdecydować się urządzenie mniej lub bardziej pojemne. Co istotne, pojemność całkowita zawsze jest podawana w litrach, dzięki czemu łatwiej jest sobie wyobrazić ile produktów spożywczych można w niej zmieścić. Oczywiście im ta wartość jest większa, tym większy jest sprzęt. Podobnie jest w tradycyjnych lodówkach, które można kupić w wielu wariantach – podwójne drzwiczki, modele do zabudowy, czy ten urządzenia z jednym dużym skrzydłem.

Od czego zależy cena lodówki monoklimatycznej?

Kwota, jaką trzeba poświęcić na zakup lodówki monoklimatycznej zależna będzie od wielu czynników. Najważniejszymi będą pojemność i wielkość urządzenia AGD. Wpływ na cenę konkretnej lodówki monoklimatycznej ma także jej klasa energetyczna. Oczywiście urządzenia energooszczędne kosztują nieco więcej, ale w dłuższej perspektywie czasu jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ chłodziarka musi być cały czas podłączona do prądu. W przypadku chłodziarko-zamrażarki cena może być wyższa ze względu na system No Frost, ale w urządzeniach monoklimatycznych jest inne rozwiązanie zastosowane. Otóż w ich przypadku istotna jest technologia, która zapewnia automatyczne odszranianie, dzięki czemu w komorze lodówki nie gromadzi się szron i sprzęt działa znacznie wydajniej.

Ceny lodówek monoklimatycznych zależne są także od poziomu emitowanego hałasu. Cicha praca urządzeń AGD to jeden z głównych czynników, które biorą użytkownicy pod uwagę. Wpływ na to ma między innymi to, że w budownictwie stawia się coraz częściej na salony z aneksami kuchennymi, co niejako wymaga zachowania odpowiednio niskiego poziomu hałasu podczas pracy wszystkich sprzętów. Głośna lodówka z pewnością mogłaby dawać się we znaki w trakcie oglądania ulubionego filmu, czy też spotkania ze znajomymi. Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, że każda lodówka monoklimatyczna będzie miała inną cenę ze względu na firmę, która ją wyprodukowała. Z pewnością warto stawiać na sprawdzonych producentów, ponieważ dzięki temu można mieć większą pewność, że sprzęt posłuży znacznie dłużej. Estetyka wykonania i materiały użyte do wyprodukowania urządzenia, a także układ wnętrza, mają duży wpływ na cenę zakupu, co również trzeba uwzględniać. Szeroką gamę lodówek monoklimatycznych w atrakcyjnych cenach można znaleźć na https://www.klarstein.pl/AGD/Lodowki/.

Udostępnij