dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Gdzie spędzić weekend w Polsce?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się stosunkowo krótkie wycieczki odbywane po Polsce. Nie trzeba przeznaczać na nie dużej ilości czasu oraz pieniędzy, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Dlatego warto dowiedzieć się, gdzie spędzić weekend w Polsce, aby było to jak najkorzystniejsze rozwiązanie.

Elbląg i okolice

Bardzo dobrym miejscem na spędzenie weekendu w Polsce jest wybór takiej miejscowości jak Elbląg oraz jej okolice. Znajduje się tam bardzo wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić podczas swojej podróży. W Elblągu przede wszystkim warto zobaczyć średniowieczną zabudowę wraz z Katedrą świętego Mikołaja oraz Bramą Targową. Oprócz tego dużą popularnością cieszy się Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, a także Bażantarnia. Natomiast w Malborku warto odwiedzić słynny na cały świat Zamek Krzyżacki. W Kwidzynie można zwiedzić między innymi Zamek Kapituły Pomezańskiej.

Góry Świętokrzyskie i okolice

Wśród najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce można również wymienić Góry Świętokrzyskie, a także ich okolice. Znajduje się tam bardzo znany Świętokrzyski Park Narodowy oraz zabytkowe miasteczko Bodzentyn, w którym można znaleźć ruiny zamku biskupów krakowskich. Natomiast w Kielcach bardzo interesującym miejsce jest Pałac Biskupów, który jest Muzeum Narodowym. Oprócz tego warto również odwiedzić liczne ruiny zamków, na przykład w Chęcinach czy też w Podzamczu Piekoszowskim.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie weekendu w Polsce będzie także odwiedzenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na tym terenie można znaleźć przede wszystkim liczne ruiny dawnych zamków, ale także ciekawe formacje skalne. Oprócz tego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się również Ojcowski Park Narodowy, który jest jednym z najmniejszych parków narodowych w całej Polsce. Jednak można w nim znaleźć bardzo wiele ciekawych obiektów, które z całą pewnością warto zobaczyć.

Karkonosze

Warte odwiedzenia przez każdego turystę są również Karkonosze, czyli najwyższe pasmo Sudetów. W tej okolicy znajduje się bardzo wiele ciekawych miejscowości, które z całą pewnością warto odwiedzić. Wśród nich można wymienić zarówno Karpacz i Szklarską Porębę, jak i Jelenią Górę. Z tych miejsc można podziwiać fantastyczne widoki, które z całą pewnością zachwycą każdego turystę. Wśród najsłynniejszych atrakcji tej okolicy można w szczególności wyróżnić na przykład Świątynię Wang.

Kraków i okolice

Fantastycznym miejscem na spędzenie weekendu będzie także Kraków oraz jego okolice. Można tam znaleźć wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, wśród których przede wszystkim wymienia się Stare Miasto w Krakowie, a także Zamek i Katedrę na Wawelu. Są to miejsca historyczne, które każdy w swoim życiu powinien zobaczyć, w szczególności jeśli interesuje się historią kraju. Oprócz tego warto również zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, a także opactwo benedyktynów w Tyńcu. Są to szczególnie atrakcyjne miejsca dla wielu turystów, dlatego zobaczenie ich będzie idealnym pomysłem.