Porady

Jak dopasować odpowiedni kątownik stalowy?

Jak dopasować odpowiedni kątownik stalowy?

Elementy stalowe stanowią ważne elementy konstrukcyjne, które mają za zadanie stabilizację całej konstrukcji, czy jej podparcie. Przykładem może być zwykły kątownik stalowy, który znajduje swoje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Takie kątowniki stalowe wykorzystuje się na przykład do podpierania półek, przy montażu mebli – stołów, biurek, szaf i łóżek, ale również podczas montażu drzwi, czy rusztowania. Ważne, aby dobrze dopasować parametry takiego kątownika stalowego, ponieważ tylko wtedy będzie on w stanie spełnić swoje zadanie. Jeżeli zależy nam na tym, aby element był mało widoczny, powinien być również dopasowany pod względem kolorystycznym. Ponieważ kątowniki są zwykle malowane proszkowo, nie ma najmniejszych problemów, aby wybrać właściwy kolor.

Gdzie można kupić dobrej jakości kątowniki stalowe?

Elementy konstrukcyjne takie, jak kątowniki stalowe można bez trudu nabyć przez Internet, w sklepach budowlanych, z artykułami stolarskimi, wielobranżowych, czy hurtowniach. Zdecydowanie przy zakupie większych ilości, warto skorzystać z oferty hurtowni, ponieważ można liczyć na lepszą ofertę cenową. Dodatkowo, w takim miejscu kątowniki stalowe dostępne są w różnych rozmiarach, a jest to na pewno najistotniejszy z parametrów. Bardzo ważne, aby kątownik stalowy nie był za mały, ponieważ może okazać się nie wytrzymały na duży ciężar i zacząć wyginać, a więc nie spełni w takiej sytuacji swojej funkcji. Duże kątowniki wykazują znacznie lepsze parametry, ale stosuje się je przy dużych i ciężkich elementach. W przypadku na przykład niewielkiej półeczki ściennej wiszącej, wystarczy niewielki kątownik, pomalowany proszkowo na odpowiedni kolor.

Z czego wynika duża wytrzymałość kątowników ze stali?

Stal to zdecydowanie materiał, który jest w stanie zapewnić dużą trwałość takiego elementu. Jest bardzo wytrzymała na ciężar, uderzenia, czy intensywne użytkowanie. Każdy kątownik stalowy jest również odpowiednio zabezpieczany przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr, czy śnieg. Kątowniki stalowe są odporne na korozję, dzięki czemu można je także stosować z powodzeniem w warunkach zewnętrznych. Duży wybór kątowników stalowych na rynku sprawia, że można z nich korzystać w różnych branżach i jednocześnie dopasowywać je do swoich indywidualnych potrzeb. W sprzedaży znajdują się również kątowniki zdobione, które nie tylko podtrzymują, na przykład półkę ścienną, ale jednocześnie dodają jej uroku i stylu. Decydując się na wybór takiego kątownika, trzeba bezwzględnie zadbać o dopasowanie kolorystyczne, dzięki czemu kątownik wygląda jak element samej półki i prezentuje się naprawdę ładnie.

Udostępnij