dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Jak poprawić metabolizm skutecznie i na długo?

Nie da się ukryć, że szczupła sylwetka to marzenie wielu z nas. Dużą rolę odgrywają tutaj geny. Wiele osób ma po prostu tendencję do tycia, którą odziedziczył po rodzicach czy dziadkach. Winą zazwyczaj obarcza się tutaj kiepski metabolizm. Oczywiście, są pewne sposoby, które warto wdrożyć w swoje życie. Jeśli więc ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak poprawić metabolizm, powinien przede wszystkim poznać kilka poniższych zasad.

Zasady zdrowego trybu życia

Nie da się zdrowo przyspieszyć przemiany materii, bez zachowania podstawowej higieny życia. Na człowieka powinno patrzeć się holistycznie. Dlatego właśnie dbać o siebie należy na każdej płaszczyźnie, bo wszystko ma znaczenie na nasze codzienne funkcjonowanie. Myśląc o tym, jak poprawić metabolizm, rzadko kto bierze pod uwagę takie czynniki jak dobry sen. Tymczasem regularne wysypianie się sprawia, że człowiek jest w stanie dać z siebie więcej w ciągu dnia. Konieczna jest równie odpowiednia suplementacja, na przykład witaminy D. Najlepsze jej źródło stanowi słońce. Człowiek powinien codziennie przez około piętnastu minut wystawiać się na promienie słoneczne. Bez żadnych filtrów, czy ubrań z ochroną UV. Najlepiej około godziny 10-12 wystawić rękę czy nogi na słońce. W miesiącach zimowych, warto włączyć do codziennej diety suplementację tej witaminy, chociażby w kroplach, oddawanych do żywności.

Jak jeść, aby przyspieszyć przemianę materii?

Nic nie wpływa lepiej na tempo przemiany materii, jak jedzenie dużej ilości błonnika. Warto codziennie jeść dużo warzyw, chleb pełnoziarnisty a także pić na przykład napar z siemienia lnianego. Można również pić olej lniany. Len ma niesamowite właściwości lecznicze na stany zapalne jelit i bezwzględnie przyspiesza metabolizm. Dobrze działa również herbata – zielona lub czerwona. Nie należy jednak pić jej w nadmiernych ilościach. Jedna filiżanka dziennie zdecydowanie wystarczy. Cukier prosty i przetworzona żywność niestety nie pomagają naszemu organizmowi w walce z nadmierną tkanką tłuszczową. Dlatego osoby zastanawiające się nad tym, jak poprawić metabolizm przede wszystkim powinny zrezygnować z wszelkich słodkich napojów gazowanych ale także słodkich kaw.

Alergie pokarmowe a przemiana materii

Zdarza się tak, że niektóre osoby mają w małym palcu całą wiedzę na temat zdrowej utraty wagi. Ćwiczą, zdrowo się odżywają, nie jedzą słodyczy, rzadko sięgają po alkohol – a mimo to, nie mogą schudnąć. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy może mieć wiele czynników. Jednakże jeden jest bardzo często przywoływany przez dietetyków. Być może jest to alergia pokarmowa, która tak bardzo spowalnia nasz metabolizm, że nie chudniemy. Nie ma co załamywać rąk, mimo, że szukanie alergii jest niekiedy jak szukanie igły w stogu siana. Warto wybrać się do dobrego alergologa, który skieruje nas na odpowiednie testy. Jeśli nic z testów nie wyjdzie, wcale nie musi to oznaczać, że nie ma się alergii pokarmowej. Wówczas należy włączyć proces eliminacji i obserwacji naszego menu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *