Turystyka

Jakie meble do nowoczesnej jadalni?

Jakie meble do nowoczesnej jadalni?

Jadalnia do centralne miejsce w większości polskich domów. Właśnie dlatego wymaga odpowiedniej aranżacji. W tym pomieszczeniu musimy się czuć szczególnie dobrze. Jak urządzić jadalnię w stylu nowoczesnym? Jakie meble warto do niej wybrać? Czy w takim pomieszczeniu dobrze sprawdzą się hokery? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Popularna przestrzeń open space

Określenie open space używa się zarówno w kontekście otwartych przestrzeni biurowych, jak i tych domowych. Często korzysta się z tego zabiegu, ponieważ optycznie powiększa ono wnętrza. W domach i mieszkaniach najczęściej swoistemu łączeniu podlegają wnętrza kuchni, jadalni oraz salonu. Tworzy się z nich jedno, wielofunkcyjne pomieszczenie. Czasem dla wydzielenia poszczególnych elementów wnętrza używa się innych płytek podłogowych lub paneli. Open space jest szczególnie popularny we wnętrzach urządzonych nowocześnie, w tym chociażby w stylu industrialnym. A im większa dostępna przestrzeń, tym więcej możliwości. W takim wnętrzu można chociażby wykorzystać efektowne hokery. To idealny dodatek do każdej jadalni.

Hokery – hit ostatnich sezonów

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się hokery. Wstawiane są zarówno do małych mieszkań, jak i dużych domów. Najczęściej wykorzystuje się je w jadalnio-kuchni. Wówczas kuchnia oddzielona jest od reszty pomieszczenia rodzajem wyspy lub wysokiego stołu. Przy nim świetnie wyglądają natomiast hokery. Siedząc na nich można spożywać posiłki, ale również urządzać imprezy w gronie znajomych. Hokery nie zajmują przy tym szczególnie dużo miejsca. Współczesne modele nie przypominają też znanych z barów niewygodnych siedzisk. Wyposażone są za to w miękkie poduszki lub materiałowe obicia, a także odpowiednio wyprofilowane oparcia. Niektóre hokery mają też wygodne podnóżki, na których można oprzeć stopy i zapewnić sobie jeszcze większy komfort siedzenia.

Jak wybrać idealny model?

Wybierając hokery do jadalni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Warto stawiać przede wszystkim na wytrzymałe komponenty, w tym mocne tworzywo sztuczne, metal albo drewno. Materiały te powinny być też odporne na zniszczenie, w tym zarysowania. Hokery dostępne są też w różnych rozmiarach. Należy dobrać wysokość mebla do danego blatu. Czasem krzesła są regulowane i umożliwiają ustawienie ich w kilku różnych trybach. Warto też postawić na meble dopasowane do stylu danego wnętrza. Nieco inne wybierane są do pomieszczeń urządzonych stylu skandynawskim, a inne do wnętrz w stylu industrialnym.

Udostępnij