dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu
Porady

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu – co warto wiedzieć?

Kredyty gotówkowe z zasady udzielane są tylko konsumentom, którzy posiadają odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz brak negatywnych wpisów w BIK. To podstawowe warunki, jakie są wymagane przez instytucje finansowe w Polsce. Czy jednak kredyt gotówkowy można wziąć na zakup samochodu? Sprawdź!

Kupno samochodu to poważna decyzja. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup nowego pojazdu prosto z salonu, czy wybierzesz używane auto od osoby prywatnej, będziesz musiał zgromadzić odpowiednie środki na ten cel. Czy kredyty gotówkowe to dobry pomysł? W jaki sposób można sfinansować zakup pojazdu?

Kupno samochodu – jak sfinansować zakup auta?

Zastanawiasz się, jaka będzie optymalna forma finansowania zakupu pojazdu? Jeśli planujesz kupno auta, koniecznie zastanów się nad opcją zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Dzięki temu nie obciążasz pojazdu zobowiązaniem, jak w przypadku np. kredytu samochodowego. Biorąc kredyt gotówkowy, otrzymane środki możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany przez Ciebie cel. Bank nie wymaga przedstawienia dokumentacji czy kosztorysu z wyszczególnionymi pozycjami, które planujesz zakupić ze środków pozyskanych dzięki finansowaniu. Dzięki temu niezależnie od tego, czy kupisz sam samochód, osprzęt, czy jakąkolwiek inną rzecz – bank nie będzie dociekać, na co przeznaczyłeś(aś) pieniądze. Jeśli chodzi o kupno samochodu, masz kilka możliwości:

 • kredyt gotówkowy;
 • kredyt samochodowy;
 • leasing.

Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepszą dostępną opcją będzie kredyt gotówkowy. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż zakupiony pojazd ze środków pozyskanych w ramach tego zobowiązania będzie tylko Twój. Nie ma więc ryzyka, że w razie problemów finansowych bank od razu zajmie kupiony wcześniej pojazd. Dodatkowo kupując auto na kredyt gotówkowy, możesz robić z nim, co tylko chcesz. Nie masz w tym przypadku na przykład wyznaczonej liczby kilometrów tak, jak w przypadku leasingu.

Jak zdobyć kredyt gotówkowy na samochód? Najważniejsze informacje

Potrzebujesz dodatkowych środków na pokrycie kosztów zakupu samochodu? Złóż w banku wniosek o kredyt gotówkowy. Nie narazisz się na wiele formalności. Jeśli chcesz otrzymać pieniądze od banku, pamiętaj o kilku podstawowych warunkach, a mianowicie:

 • zdolności kredytowej;
 • pozytywnej historii kredytowej;
 • pełnoletności;
 • zdolności do czynności prawnych,
 • odpowiednich zarobków.

Jeśli masz odpowiednio wysokie dochody, brak negatywnych wpisów w BIK i dla banku jesteś godnym zaufania klientem, na pewno otrzymasz środki w ramach kredytu gotówkowego. Co ciekawe, decydując się na takie zobowiązanie, możesz dostać nawet do 200 000 złotych. Takie pieniądze pozwolą Ci na zakup praktycznie nowego samochodu, bez konieczności podpisywania umowy leasingowej lub jakiekolwiek innej. Chcesz wiedzieć, jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? To proste. Przygotuj:

 • zaświadczenia o dochodach;
 • uzupełniony wniosek kredytowy;
 • dowód osobisty.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby ubiegać się o finansowanie w banku. W skrajnych przypadkach instytucja może poprosić o dostarczenie wyciągów z konta bankowego uwzględniających wpływy od pracodawcy. Czas procesowania kredytu gotówkowego wynosi maksymalnie kilka dni w przypadku większych kwot, zaś mniejsze kwoty mogą być przyznane niemal od razu, zwłaszcza, jeśli wnioskujesz o kredyt gotówkowy przez internet.

Pożyczki przez internet jako alternatywa

Wiesz, że bank nie udzieli Ci kredytu gotówkowego, ale pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki? Warto również sprawdzić oferty firm pozabankowych, które oferują różnego rodzaju pożyczki online. To finansowania na niższą kwotę, maksymalnie do 60 000 zł, których spłatę możesz rozłożyć nawet na kilka lat. Charakteryzują się mniejszą liczbą formalności, ekspresową wypłatą, a także przyznaniem środków na dowolny cel. Co więcej, niektóre firmy pozabankowe oferują pożyczki bez BIK, co oznacza, że pod uwagę nie są brane takie parametry, jak historia kredytowa czy negatywne wpisy w bazach dłużników. Warto jednak pamiętać, że pożyczki online (jak każde inne zobowiązania!) należy spłacać terminowo, bowiem za każde opóźnienie w spłacie naliczane są dodatkowe opłaty karne.

Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach masz wiele możliwości pokrycia kosztów zakupu samochodu. Jedną z nich jest kredyt gotówkowy, który zdobędziesz bez problemu jeśli nie masz kłopotów finansowych i stałą pracę ze stabilnymi dochodami. Przed wyborem ostatecznej decyzji sprawdź jednak wszystkie dostępne oferty przy pomocy np. porównywarki kredytów gotówkowych.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *