Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Na co wybrać się do kinoteatru w Katowicach?

16 listopada 2021 kinoteatr

Wyjście do kina czy teatru to świetna forma spędzenia wolnego czasu. Możemy się zrelaksować i odpocząć, a jednocześnie poznać coś nowego. W kinoteatrach jest wiele ciekawych wydarzeń, które warto zobaczyć. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Dziś przedstawiamy przegląd obecnych wydarzeń w kinoteatrze w Katowicach! Zamiast spędzić wieczór przed telewizorem, może warto wyjść z domu i spróbować czegoś innego?

Czym jest kinoteatr?

Warto zacząć od poznania samego terminu “kinoteatr”. Dawniej w ten sposób określało się samo kino. Jednak obecnie są to miejsca, w których odbywają się i projekcje filmów, i występy na scenie. Istnieje także możliwość przeprowadzenia wieczorów filmowych z klubem dyskusyjnym. Najpierw odbywa się projekcja danego utworu, a następnie na scenę może wyjść prowadzący bądź osoby chętne do dyskusji o tym, co właśnie oglądnęły. Kinoteatr to bardzo ciekawe miejsce, z duszą. Jeśli zwykłe kino jest dla nas zbyt komercyjne, to warto udać się właśnie tutaj. 

kinoteatr

Na co iść do kinoteatru w Katowicach?

Kinoteatr Rialto w Katowicach zaprasza nas już 27 listopada na stand-up! Tak, w kinoteatrach można obejrzeć także kabarety, stand-upy czy monodramy, a także inne sztuki. Obecnie na afiszach mamy Piotra Bałtroczyka. Przedstawia on swój stand-up “Starość nie jest dla mięczaków”. Piotr Bałtroczyk to znany, polski dziennikarz, piosenkarz, a także poeta z satyrycznym zadziorem. Potrafi on niezwykle ciekawie przedstawiać zwykłą codzienność. W swoim najnowszym stand-upie opowiada o wszystkim, co przydarzyło mu się w ostatnich latach. Przedstawia to w bardzo zabawnej, satyrycznej wersji. Każdy, kto choć raz widział występy Bałtroczyka wie, że nie brakuje w nich poezji i piosenek! Bilety można nabyć online i zobaczyć występ na żywo.

Kinoteatr – dlaczego warto go odwiedzić?

Nie da się ukryć, że w codziennym życiu często brakuje nam sztuki czy obcowania z kulturą. Zrozumiałe jest, że nie każdy lubi muzea, operę czy teatr. Jednak kinoteatr to świetna forma łącząca w sobie kulturę popularną z wyższą. Warto walczyć ze stereotypami, w których sztukę przedstawia się jako coś nudnego, co nie jest dostępne dla wszystkich. Można wybrać coś, co pasuje do naszych gustów. Na przykład występ Piotra Bałtroczyka, który łączy poezję, satyrę i popularny stand-up. Jest to zdecydowanie coś, co warto obejrzeć i wyrobić swoje zdanie. Nawet jeśli myślimy, że takie wydarzenia nie są dla nas, trzeba spróbować! Dopóki nie przetestujemy czegoś na własnej skórze, nie dowiemy się, czy jest dla nas! Forma kinoteatru jest naprawdę bardzo przystępna, a jednocześnie rozwijająca. Tak więc ruszmy sprzed ekranów telewizorów i zakosztujmy czegoś nowego – na żywo!

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty towarów do sklepu Ifriko
Szybkie zwroty do Unisono

Szybkie zwroty do Unisono

13 stycznia 2024

Jak zorganizować zwrot w sklepie Etam? Kompleksowy przewodnik

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zorganizować zwrot w sklepie Etam? Kompleksowy przewodnik