Porady

Najlepsze książki Nicholasa Sparksa – od której warto zacząć?

Najlepsze książki Nicholasa Sparksa – od której warto zacząć?

Nicholas Sparks to jeden z najbardziej znanych, amerykańskich pisarzy. Jego kolejne powieści cieszą się ogromnym powodzeniem wśród czytelników i ukazują się aż w 33 językach. Jedenaście z nich zostało nawet zekranizowanych. Od której książki Nicholasa Sparksa warto zatem zacząć? Wybieramy absolutne „the best of”.

„Pamiętnik”

Nicholas Sparks pisze książki o miłości. Sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, poszukujący w literaturze pewnego rodzaju uniesienia. Jedną z najbardziej znanych i cenionych książek Nicholasa Sparksa jest natomiast „Pamiętnik”. Tytułowy dziennik kryje historię wielkiej i romantycznej miłości łączącej bogatą dziewczynę z miasta i biednego chłopaka z prowincji. Tych dwoje spotyka się pewnego lata. Młodzi od razu zakochują w sobie bez pamięci. Los sprawia jednak, że ich ścieżki w pewnym momencie się rozchodzą. Czy to uczucie przetrwa rozłąkę? Czy kiedyś spotkają się ponownie? Tego można dowiedzieć się tylko czytając kolejne karty książki Nicholasa Sparksa. Oczywiście w powieści nie brakuje zaskoczeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

„Dla Ciebie wszystko”

Historię wielkiego uczucia można poznać również sięgając po powieść „Dla Ciebie wszystko”. Tam jednak relacja dwójki bohaterów rozpoczyna się po prostu od przyjaźni, kiedy to oboje chodzą razem do szkoły. Niespodziewanie spotykają się po latach i odkrywają, że łączy ich coś więcej. Na ich drodze staje niestety wiele przeciwności losu, które będą musieli pokonać. Czy im się uda? Warto sięgnąć po książki Nicholasa Sparksa i poznać odpowiedź na to pytanie. „Dla Ciebie wszystko” to rozbrajająca powieść. Mało kto przetrwa do ostatniej strony, nie roniąc ani jednej łzy. Ta książka Nicholasa Sparksa zyskała tak dużą popularność wśród czytelników, że w 2014 roku postanowiono ją zekranizować. Oczywiście film również został dobrze odebrany przez widzów.

„Ostatnia piosenka”

Wśród topowych książek Nicholasa Sparksa należy też wyróżnić powieść „Ostatnia piosenka”. Ona również została zekranizowana. Opowiada historię pewnej zbuntowanej nastolatki. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku i niestety nie radzi sobie najlepiej. Zostaje między innymi przyłapana na kradzieży i jest stałą bywalczynią klubów nocnych. Właśnie dlatego jej matka zmusza ją do spędzenia wakacji ze swoim ojcem, z którym nie miała kontaktu od trzech lat, czyli od rozwodu rodziców. Czy wspomnienia rodzinnej sielanki i kontakt z ojcem pozwoli jej odnaleźć siebie? Czy znów pokocha grę na pianinie, którą kiedyś znienawidziła? Na pewno w tym wszystkim istotną rolę odegra nowopoznany chłopak – gracz siatkówki plażowej, który marzy o studiach na Ivy League.

Udostępnij