dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Lifestyle

Nauka gry na basie rozwija wrażliwość i kreatywność

Przygoda i pasja na lata

Muzyka i samo granie na instrumencie jest bardzo ciekawą sprawą. Wielu osobom imponują ludzie, którzy posiadają wiedzę na temat gry na danym instrumencie. Nie ma się co dziwić. Nauka gry na basie nie jest prosta i na pewno wielu zrezygnuje w połowie, kiedy będzie trudno i zacznie brakować odpowiedniej ilości motywacji. Nauka gry na instrumencie to długa droga, ale warta jej przejścia i naprawdę dająca masę radości. Nawet same początki mogą okazać się ciekawym przeżyciem i dać nam sporo zabawy. To właśnie pasja jest głównym powodem, dla którego zaczyna się naukę. Bez niej granie nie ma sensu. Ważne jest też to, żebyśmy wybrali sobie taki instrument, który będzie sprawiał nam radość. Jeżeli, mamy już plan to pozostaje tylko odpowiedni wybór danego instrumentu i czas, który poświęcimy na lekcje. Cała reszta przyjdzie sama i tylko regularne ćwiczenia mogą znacznie przyspieszyć ten proces.

Wybranie basu i pasja

Granie na basie jest bardzo przyjemne i potrzebne, jeżeli patrzy się na ilość basistów w porównaniu do osób grających na gitarach elektrycznych, czy też tych, które stoją za mikrofonem. Ludzie mówiący, że gra na basie jest nudna i nie sprawia przyjemności nie znają się na temacie i najprawdopodobniej nigdy nie mieli okazji pograć na tym instrumencie, lub byli w tym po prostu za słabi i nie sprostali wymaganiom zespołu. Dobry basista potrafi być główną częścią zespołu i to on może równie dobrze grać najważniejsze partie piosenki i być liderem.

Nie ma znaczenia na jakim instrumencie się gra. Ważny jest trening i nastawienie. Wybór dobrego basu na sam początek będzie tutaj bardzo istotny. W kupowaniu instrumentów jest tak, że najlepiej jest kupić najlepszą rzecz na jaką nas stać. W ten sposób unikniemy szybkich wymian instrumentów na lepszy. Mimo to warto kupić najtańszy instrument, jeżeli stać nas tylko na tańszy model i tak na początku nam wystarczy. Później musimy zaplanować nasz czas na ćwiczenia. Możemy brać lekcje u nauczyciela, który na pewno dobrze pokaże nam podstawy. Internet daje nam możliwości nauki w domu i to z jego pomocą można nauczyć się gry samemu bez niczyjej pomocy. Bardzo ważne są regularne treningi i to z jakim zapałem je wykonujemy. Efekty przyjdą do nas z czasem. Granie z umiejętnościami to już tylko sama przyjemność dla basisty. Okres nauki to tylko początek naszej przygody.

Do nauki

Warto jest grać na instrumencie. Rozwija to nas i sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi. Jest to wspaniała przygoda, która daje nam masę emocji. Każdy powinien spróbować z wybranym przez siebie instrumentem tego właśnie ciekawego sposobu na wolne popołudnia, a czasami na zarobek. Kto wie jak potoczy się kariera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *