dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

ybuch do shishy
Porady

O czym warto pamiętać wybierając cybuch do shishy?

Palenie fajki wodnej to modny zwyczaj, który przybył ze Wschodu. Shisha posiada wielu fanów i jest popularnym elementem spotkań towarzyskich. Możliwe jest raczenie się nią w specjalnych barach lub w domowym zaciszu. Decydując się na własną fajkę, warto skompletować odpowiednie wyposażenie. Ważnym elementem jest cybuch do shishy. Akcesoria z tej kategorii odnaleźć można w kilku kształtach, wykonane z różnych materiałów. Jak wybrać właściwy model?

Jaki kształt cybucha wybrać?

Cybuchy do shishy to bardzo istotne elementy, które wpływają na wygodę palenia. Poszukując odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na rodzaj najczęściej wykorzystywanych substancji. W fajce wodnej można bowiem palić smakowy tytoń, melasę lub specjalne kamyczki. Wyróżnia się trzy najczęściej spotykane kształty tych akcesoriów. Są to cybuchy typu Phunnel, Masta i Vortex. Pierwsze z nich przybierają tradycyjną formę kielicha. Ich cechą charakterystyczną jest zaledwie jeden otwór. Modele z tej kategorii często wykorzystywane są do palenia kamyczków i mokrego tytoniu. To łatwe w obsłudze akcesoria, które polecane są początkującym. Cybuch do shishy typu Masta to jedne z najczęściej spotykanych akcesoriów. Posiadają zwykle 4, 5 lub 6 otworów. Chętnie wybierane przez bardziej doświadczonych palaczy tworzących własne mieszanki. Modele o nazwie Vortex znacznie różnią się od wcześniej wspomnianych egzemplarzy. Dzięki specjalnemu stożkowi, melasa nie ścieka do wnętrza fajki. Nie trzeba też obawiać się spadania mniejszych kamyczków.

Wybór odpowiedniego materiału

Jednymi z najpowszechniej spotykanych są ceramiczne cybuchy do shishy. To chętnie wybierane rozwiązanie, które spełnia wymagania większości użytkowników. Decydując się na trwały i funkcjonalny model z tej kategorii należy uważać na to, aby nie uległ upadkowi lub silnemu uderzeniu. Za szczególnie interesujące opcje uznawane są zwykle egzemplarze drewniane i kamienne. Pierwsze z nich mogą być tworzone z różnych tkanek roślinnych, w tym bambusa. Tego typu modele często nadają parze wodnej charakterystycznych walorów smakowych. Modele z kamienia to jedne z najbardziej trwałych i cenionych akcesoriów. Na taki cybuch do shishy decydują się zwykle doświadczeni amatorzy fajki wodnej. Osoby często palące shishę mogą polegać na odporności na uszkodzenia i wygodzie użytkowania tych przedmiotów. Dzięki przemyślanemu dopasowaniu poszczególnych elementów, palenie fajki wodnej z pewnością będzie wyjątkowym doświadczeniem. Warto stawiać na wysokiej jakości akcesoria z trwałych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *