Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Płytki cegiełki – co trzeba wiedzieć

8 listopada 2022 Płytki cegiełki

Płytki cegiełki to modna i bardzo szeroka grupa płytek ceramicznych. Kafelki w tym stylu mogą mieć wiele imitacji. Zarówno białe cegiełki typu metro jak również czerwone cegły. Mają one szerokie zastosowanie. Białe cegiełki są często używane w łazienkach czy kuchniach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie płytki pasują do twojej kuchni i łazienki
  • jak wybrać ciekawe wzory płytek cegiełek
  • jak dobrać fugę do płytek cegiełek
  • jakie płytki wykorzystać do ułożenia w jodełkę
  • jakie są możliwości aranżacji  

Płytki cegiełki pasujące do twojej kuchni i łazienki

Szukając inspiracji w Internecie, na blogach, w katalogach wnętrzarskich czy na social mediach zauważymy, że płytki cegiełki – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/cegielki-jodelka/plytki-cegielki/ dominują w większości z nich. Są one jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych opcji do łazienki czy kuchni. Nie jest to coś niespodziewanego, ponieważ nadają one lekkości i głębi każdemu wnętrzu. 

Wzory płytek cegiełek, które nigdy ci się nie znudzą

Od kilku lat płytki cegiełki przeżywają swój renesans. Są one widoczne praktycznie wszędzie i nie tylko w kuchni i łazience. Bardzo często ozdabia się nimi także salony czy przedpokoje. Mimo tego, że mają prosty kształt, ich wybór jest bardzo szeroki. Jest to spowodowane dużą ilością wzorów, faktur oraz wykończeń. Dodatkowo rozległa gama kolorystyczną fug daje nam niezliczone ilości kombinacji, które sprawią, że nasze wnętrze będzie oryginalne i w tym samym czasie niebanalne.

Jak dobrać fugę do płytek cegiełek?

Kiedyś bardzo popularne było właśnie dobieranie fugi do koloru płytek. Obecnie dzięki dużej ilości kombinacji ogranicza cię tylko wyobraźnia. Chcesz może połączyć białe płytki z szarą fugą? A może trochę kontrastu i dać ciemną lub czarną fugę? Nic nie stoje na przeszkodzie, żeby to zrobić. Może chcesz niebieską lub żółtą fugę albo jakiś inny kolor też istnieje taka opcja. W tej sytuacji jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Ułożenie w jodełkę – jakie płytki stosować?

Układ na jodełkę jest bardzo popularną alternatywą do klasycznego i prostego ułożenia. Występują dwa rodzaje tego ułożenia. Chodzi tutaj o jodełkę w klasach lub francuską zwaną inaczej chevron. W przypadku tego pierwszego układa się płytki pod kątem 90 stopni montujemy klasyczne cegiełki czy kafelki. Jeżeli zdecydujemy się na wzór typu chevron to musimy do tego dobrać odpowiedni model gresu. Taki, który ma boki docięte pod odpowiednim kątem.

Możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem płytek cegiełek

Przez to, że są to płytki małoformatowe możemy je łączyć w dowolny sposób. Niewielka powierzchnia nie jest tutaj problemem, Uzyskujemy w ten sposób nieprzeciętne i oryginalne efekty, których nikt nie powtórzy. W ramach jednego modelu cegiełek możemy zestawić ze sobą różne ich odcienie i barwy jak i kolory. Bardzo kreatywne jest wykorzystanie płytek z różnymi motywami, na jednorodnym tle. Zobacz ofertę na https://kaflando.pl/.

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez