Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Studia podyplomowe ze zniżką i dofinansowaniem w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

15 kwietnia 2024 Studia podyplomowe

Studia podyplomowe ze zniżką i dofinansowaniem w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Coraz więcej osób czuje potrzebę kontynuowania nauki nawet po ukończeniu studiów – co przekłada się na wzrost popularności różnych kursów i szkoleń. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednym sposobie na podniesienie swoich kompetencji – mowa oczywiście o studiach podyplomowych, na które w dodatku można uzyskać dofinansowanie.

Studia podyplomowe – dlaczego warto?

Systematyczne podnoszenie swoich kompetencji jest obecnie niezbędne, by móc rozwijać się zawodowo. Jednym ze sposobów jest uczestnictwo w studiach podyplomowych, na które mogą zapisać się osoby posiadające już wykształcenie wyższe. „Podyplomówka” pozwala na przykład na zdobycie wiedzy i umiejętności z konkretnej specjalizacji; tym samym to dobra opcja dla osób, które mają już pewne doświadczenie w określonej branży, ale chciałyby móc objąć stanowisko specjalisty lub eksperta w konkretnej dziedzinie.

Studia podyplomowe to też świetny wybór dla osób, które chciałyby się przebranżowić. „Podyplomówka” trwa zazwyczaj 1-1,5 roku, a program studiów najczęściej zawiera jedynie przedmioty pozwalające na zdobycie niezbędnej wiedzy, by móc pracować i rozwijać się w danym obszarze. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, którym zależy na szybkiej zmianie branży i braku konieczności podejmowania kolejnych uzupełniających studiów magisterskich.

Warto też pamiętać, że zajęcia na studiach podyplomowych mają w dużej mierze charakter praktyczny – uczestnicy poznają obsługę różnych narzędzi, rozwiązują case studies, biorą udział w merytorycznych dyskusjach czy warsztatach.

Dofinansowanie do studiów podyplomowych na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Większość osób rozważających zapisanie się na studia podyplomowe nie zdaje sobie sprawy z tego, że w niektórych sytuacjach może liczyć na specjalne dofinansowanie. Na przykład osoby, które zdecydują się na podjęcie nauki na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW mogą otrzymać – choć nie bezpośrednio – środki na sfinansowanie kształcenia. Mowa o dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego; z dofinansowania korzystają pracodawcy, którzy mogą następnie pokryć koszty studiów podyplomowych swoim pracownikom. W ramach KFS pracodawca może otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 proc. kosztów kształcenia (o ile prowadzi mikroprzedsiębiorstwo, czyli firmę zatrudniającą do 9 osób) lub 80 proc. kosztów kształcenia (jeśli prowadzi większą firmę).

studia

Osoby, które chcą skorzystać z alternatywnych metod finansowania na własną rękę, mogą ubiegać się o pożyczkę na kształcenie – to pilotażowe narzędzie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, finansowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach tego programu można wnioskować o maksymalnie 100 tys. zł; pożyczka może w całości pokryć koszty studiów podyplomowych czy kursu. Co istotne, pożyczka jest nieoprocentowana, nie występują też dodatkowe koszty w postaci prowizji czy opłat wstępnych; spłatę zobowiązania można rozłożyć nawet na 60 miesięcy. Ponadto istnieje też możliwość umorzenia nawet do 25 proc. pożyczki.

Artykuł sponsorowany

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty produktów zakupionych w Homla
Studia podyplomowe
KATAR

Jesteś zainteresowany reklamą?

KATAR