Lifestyle

Wideorejestrator, stłuczka i OC

Wideorejestrator, stłuczka i OC

Coraz większa liczba samochodów poruszających się po polskich drogach w oczywisty sposób prowadzi do proporcjonalnego wzrostu liczby wydarzeń drogowych, w szczególności stłuczek. Te ostatnie, chociaż mają znacznie mniejszy „ciężar gatunkowy” niż wypadki, paradoksalnie okazują się przysparzać największych problemów poszkodowanym.

Przyznanie winy

Chodzi przede wszystkim o kwestie związane z przyznaniem się do winy przez sprawcę – wzrost cen ubezpieczenia w połączeniu z utratą części zniżek motywuje do podejmowania, niekiedy wyjątkowo groteskowych, prób przerzucenia odpowiedzialności na poszkodowanego. Z tego powodu inwestycja w kamerkę samochodową staje się coraz częściej koniecznością, która pozwala na uniknięcie wielu problemów w przypadku udziału w stłuczce.

Wideorejestrator

Wideorejestratory, od lat zyskujące w kraju na popularności, okazują się bezcenne również wówczas, gdy skruszony sprawca kolizji decyduje się na zmianę swojej wersji wydarzeń, a podpisane oświadczenie kwestionuje usprawiedliwiając się np. stresem. Często kilku, czy kilkunastosekundowy fragment nagrania jest wystarczający do tego, aby bez cienia wątpliwości ustalić kto faktycznie ponosi odpowiedzialność za całe zajście.

www.carlift.pl

Udostępnij