Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wrocław – dobre miejsce do pracy w logistyce

27 grudnia 2023 miejsce do pracy w logistyce


Wrocław, jedno z największych miast w Polsce, którego gospodarka rozwija się szybko i dynamicznie. To miejsce, w którym zapotrzebowanie na pracowników ciągle jest duże. Pracę można znaleźć praktycznie w każdym sektorze. Jak to wygląda w branży logistycznej?

Na czym polega branża logistyczna?

Logistyka to inaczej zarządzanie łańcuchem dostaw. Chodzi przede wszystkim o planowanie i koordynację przemieszczania towarów czy dostarczania usług. Niezwykle istotnym elementem logistyki jest również kontrolowanie danych procesów. Jest to branża, która wspomaga funkcjonowanie wszystkich sektorów gospodarki. Sprawne zarządzanie logistyką poprawia efektywność pracy, ma też bezpośredni wpływ na szybkość i jakość wykonywanych usług. 

Logistyka obejmuje wiele różnych dziedzin, w których możemy znaleźć godne i dobrze zarobkowe miejsce do pracy. Ta branża potrzebuje przede wszystkim osób zajmujących się transportem, magazynowaniem, zarządzaniem zapasami czy obsługą klienta. Niezwykle istotne są również osoby na stanowiskach kierowniczych, które zarządzają pojedynczymi projektami i wprowadzają w ruch cały łańcuch dostaw. 

miejsce do pracy w logistyce

Logistyka – praca we Wrocławiu 

Jak prezentuje się ta branża w największym mieście Dolnego Śląska? Wrocław to jeden z kluczowych ośrodków gospodarczych Polski. Logistyka odgrywa tu dużą rolę ze względu na masę pracodawców i klientów, których wspólne interesy trzeba połączyć. 

Największe predyspozycje do szybkiego znalezienia pracy w tej branży będzie miał zdecydowanie profesjonalny kierowca we Wrocławiu. Miasto jest węzłem transportowym ogólnopolskim i międzynarodowym, w którym praca dla kierowcy znajdzie się zawsze. W Polsce zapotrzebowanie na kierowców jest ogromne. W sieci znajdziesz mnóstwo ogłoszeń poszukujących kierowców „od zaraz” niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.  

Pracę od ręki powinni znaleźć również magazynierzy. Liczba magazynów i różnego rodzaju centrów dystrybucyjnych we Wrocławiu ciągle rośnie. Sprawdź różne strony z ogłoszeniami i ofertami, takie jak https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/wroclaw;l, na których przedstawiana jest praca na magazynie. We Wrocławiu potrzeba na osoby pracujące fizycznie jest naprawdę duża, z pewnością będziesz miał z czego wybierać. 

Kierowca i magazynier – jak prezentują się te dwa stanowiska finansowo?

Zarobki kierowców i magazynierów będą ściśle zależały od doświadczenia, lokalizacji pracy czy nawet zatrudniającej firmy. 

Kierowcy ciężarówek potrzebni na dalsze trasy będą zarabiać więcej niż lokalni dostawcy. W 2022 roku średnia zarobków kierowców międzynarodowych wynosiła ok. 8 tys. zł netto. Osoby pracujące na terenie kraju będą zarabiały trochę mniej, w granicach do 6 tys. zł netto.  

Pracownicy na stanowisku magazyniera mogą liczyć na wypłaty trochę wyższe od minimalnej krajowej. Chociaż jest to zawód deficytowy, mediana wynagrodzeń zamyka się w 4 tys. zł netto. Większych zarobków mogą spodziewać się osoby na stanowiskach kierowniczych w większych miastach. Przy umowie o pracę w grę wchodzą również nagrody i dodatki za lata spędzone z firmą. 

Branża logistyczna ma świetlaną przyszłość we Wrocławiu. Znalezienie pracy dla kierowców i magazynierów nie powinno być trudne, ogłoszeń w Internecie ciągle przybywa. Wraz z pozytywnym rozwojem tej branży jej pracownicy mogą liczyć na coraz wyższe zarobki. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie modele szczoteczek elektrycznych oferuje Oral-B
Zwroty towarów do sklepu Ifriko
Szybkie zwroty do Unisono

Szybkie zwroty do Unisono

13 stycznia 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szybkie zwroty do Unisono