Lifestyle

Wybierz dobry oczyszczacz powietrza

Wybierz dobry oczyszczacz powietrza

Wybór najlepszego oczyszczacza powietrza wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Od tego, na jaki model się zdecydujemy, zależy jakość powietrza w naszym domu. Czym charakteryzuje się dobry oczyszczać powietrza?

Jaki powinien być dobry oczyszczacz powietrza?

Skuteczny oczyszczacz powietrza to urządzenie, które oczyści powietrze ze szkodliwych substancji. Dodatkowo nie zajmie zbyt dużo miejsca w mieszkaniu, a jego praca będzie cicha. Ważny jest również jego design, powinien być estetyczny i pasować do wystroju domu. Warto zaznaczyć, że zanieczyszczenia to nie tylko kurz czy pyłki roślinne, to także naprawdę niebezpieczne substancje, z którymi musi walczyć oczyszczacz powietrza. Smog i niewidzialne dla oka aerozole są naprawę niebezpieczne dla naszego zdrowia. Żeby dobrze je zwalczać, potrzebne są specjalistyczne rozwiązania. Sprawdźjaki oczyszczacz powietrza pozwoli Ci się z nimi rozprawić.

Jaki oczyszczacz powietrza pozwoli usunąć szkodliwe substancje?

Urządzenie spełniające te kryteria powinno być odpowiednio wyposażone. Poszczególne komponenty muszą być łatwe w wymianie i skutecznie usuwać zanieczyszczenia. Oczyszczacz powietrza powinien zawierać przede wszystkim filtr HEPA. To jedno z najbardziej specjalistycznych rozwiązań. Skutecznie likwiduje drobne pyły takie jak PM 1,0, PM 2,5, PM 10, a do tego alergeny, roztocza, zarodniki pleśni, grzyby i bakterie. Te zanieczyszczenia występują szczególnie często w dużych miastach, gdzie znajdują się fabryki oraz często uczęszczane drogi, dlatego mieszkańcy aglomeracji w szczególności powinni mieć oczyszczacz powietrza. PM2,5 to bardzo małe aerozole, które powodują ciężkie choroby, takie jak nowotwory czy problemy z układem krążenia. Gdy zdecydujemy się na oczyszczacz powietrza, PM2,5 oraz inne substancje mogą już nigdy nie zagrażać naszemu zdrowiu.

Wyróżnia się także inne rodzaje zanieczyszczeń. Należą do nich na przykład sierść zwierząt, włosy, pyłki drzew i traw. Można je wyeliminować przez filtr wstępny, który ma każdy skuteczny oczyszczacz powietrza. Smog, szkodliwe gazy, lotne związki organiczne, a także nieprzyjemne zapachy, na przykład dym papierosowy, neutralizowane są z kolei za pomocą filtra węglowego. Urządzenie wyposażone w trzypoziomową ochronę, czyli filtr wstępny, węglowy i HEPA, będzie w stanie skutecznie usunąć zanieczyszczenia z Twojego domu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do swojego domu?

Żeby dowiedzieć się jaki oczyszczacz powietrza będzie pasował do danej przestrzeni, należy dopasować go do wymiarów pomieszczenia. Wtedy można określić, jaką wydajność powinno mieć urządzenie. Wydajność to nic innego jak ilość powietrza, które może zostać pobrane i oczyszczone w ciągu godziny, określa się to miarą m3/h. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, na przykład zdalne sterowanie. Oczyszczacz powietrza Samsung jest jednym z tych urządzeń, które mają dedykowaną aplikację.

Program SmartThings umożliwia przełączanie oczyszczacza powietrza pomiędzy różnymi trybami, na przykład cichym. Istnieje także opcja zablokowania interfejsu obsługiwanego dotykowo. Dzięki temu funkcje urządzenia nie będą przestawiane i modyfikowane przez niepowołane osoby. Będziesz mógł również zobaczyć szczegółowe dane dotyczące powietrza i włączyć w dowolnym momencie oczyszczacz powietrza. Smog zwiększa się lub zmniejsza o różnych porach, dlatego na przykład będąc w pracy, możesz uruchomić urządzenie i wrócić do oczyszczonego mieszkania. Po zapoznaniu się ze wszystkimi parametrami będziesz w stanie określić, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do swojego domu i jakie rodzaje filtrów powinno mieć urządzenie. Obecność tego produktu w Twoim mieszkaniu podniesie jakość życia i poprawi stan Twojego zdrowia.

Udostępnij