Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Co można robić nad Odrą?

19 maja 2022


Spędzanie wolnego czasu nad rzeką Odrą może być bardzo ciekawym przeżyciem zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. To druga największa rzeka w Polsce i jednocześnie akwen, który w wielu swoich miejscach doskonale nadaje się do żeglugi. Tak jest m.in. we Wrocławiu i okolicach, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzać czas na żaglach, kajakach, czy też korzystając z aktywności na brzegu rzeki. Pod tym kątem to doskonałe miejsce do połączenia zabawy i nauki w towarzystwie pięknej polskiej przyrody. Z jakich aktywności można korzystać?

Półkolonie żeglarskie dla dzieci

W okresie letnim jedną z atrakcyjnych aktywności są półkolonie żeglarskie dla dzieci nad Odrą. Maluchy mogą zdobywać swoje pierwsze żeglarskie szlify pod okiem doświadczonych instruktorów, a także poznawać tajniki tego pięknego sportu. Żeglarskie półkolonie letnie to oferta skierowana zarówno dla dzieci, które już potrafią żeglować, jak i maluchów, dla których będzie to pierwsza styczność z tym sportem. Jako Yacht Club Bergline realizujemy półkolonie nad Odrą we Wrocławiu, dzięki czemu w ciągu chwili dzieci uciekną z tłocznego miasta i będą mogły odpocząć i bawić się na łonie natury. To jeden z niezaprzeczalnych atutów wybrania półkolonii żeglarskiej, jako aktywności wakacyjnej dla dziecka. 

Co daje półkolonia żeglarska?

Udział w półkolonii żeglarskiej to przede wszystkim wyjątkowe doświadczenie dla dziecka. Sport ten jest połączeniem ciężkiej pracy, treningu, wytrwałości, a także dyscypliny i odpowiedzialności. Te cechy nabywa się z czasem, a udział w profesjonalnych zajęciach żeglarskich sprawia, że dzieciom przychodzi to mimowolnie. Każda minuta spędzona na tego typu zajęciach powinna być kompilacją dobrej zabawy oraz przekazywania wiedzy merytorycznej. 

Półkolonie rozpoczynają się od części teoretycznej, gdzie dzieci uczą się klarowania jednostki pływającej, zachowania bezpieczeństwa na wodzie oraz podstawowych przepisów ruchu wodnego. Kolejnym krokiem jest weryfikacja zdobytej wiedzy w warunkach praktycznych, czyli w trakcie żeglugi na odrze. Oczywiście na ten moment uczestnicy zajęć czekają najbardziej, ponieważ żeglowanie to doskonała zabawa i miło spędzony czas. Nawet jeżeli wiąże się to z większą aktywnością fizyczną. O to przede wszystkim chodzi na sportowych zajęciach dla dzieci. Jeżeli chcesz znaleźć dobre półkolonie, Wrocław jest miejsce, gdzie organizujemy je każdego lata. Ponadto oferujemy udział w zajęciach prowadzonych w trybie ciągłym. 

Wycieczki piesze i rowerowe

Żeglowanie to nie jedyna forma spędzania wolnego czasu nad Odrą. Pod tym względem rzeka ta daje dużo możliwości. Wśród nich znajdują się m.in. wycieczki piesze oraz rowerowe. Rodzice i dzieci mogą zdecydować się na spacery lub jazdę na rowerze po dzikich terenach nadodrzańskich, lub też postawić na utwardzone trakty i ścieżki rowerowe. W samym Wrocławiu jest ich sporo. Są atrakcyjne o każdej porze roku, choć oczywiście najbardziej latem, gdy przyroda jest rozwinięta i zaskakuje swoimi barwami. 

Sport nad rzeką

Wiele osób decyduje się również na spędzanie czasu nad Odrą na sportowo. To doskonałe miejsce do biegania. Długie ścieżki wzdłuż Odry spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających biegaczy. Sama rzeka to bardzo atrakcyjny akwen wodny nie tylko pod kątem żeglowania. Z powodzeniem można spędzać czas na Odrze, pływając kajakami lub też wiosłując. Oczywiście od lat rzeka przyciąga także pasjonatów wędkarstwa, którzy szukają w niej swoich rekordowych okazów. To wszystko w połączeniu obcowania z naturą, dźwięków przyrody i leniwie kołyszącego nurtu Odry. Bez dwóch zdań jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce do spędzania czasu wolnego i warto odkrywać walory rzeki, a także uczyć się odpowiedniej koegzystencji z nią i dbania o środowisko. Na ten aspekt również zwracamy uwagę na organizowanych przez nas półkoloniach żeglarskich oraz innych zajęciach dla dzieci i młodzieży. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą półkolonii żeglarskich dla dzieci. Sprawimy, że Twój maluch nie będzie się latem nudził i dostrzeże, jak wielkie możliwości daje bliskość Odry. 

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzinne Boże Narodzenie w hotelu Polanica-Zdrój
co przygotować na grilla ze znajomymi
krakowska jaskinia solna

Jesteś zainteresowany reklamą?

krakowska jaskinia solna