Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Gdzie pojechać na wakacje w listopadzie? 4 propozycje

29 maja 2023 wakacje

Wakacyjne wyjazdy kojarzą nam się głównie z okresem wakacyjnym i to właśnie wtedy wielu z nas zaczyna planować swój urlop. Jednak biorąc pod uwagę wakacje za granicą, można też spokojnie zaplanować wakacje w chłodniejsze miesiące, w tym na przykład w listopadzie. Gdzie wówczas pojechać? Gdzie warto wybrać się na wakacje w listopadzie? W naszym tekście znajdziesz cztery ciekawe propozycje, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego warto wyjechać na wakacje w listopadzie?

Jest wiele różnych powodów, które zachęcają do tego, by udać się na wakacje w listopadzie, a jednym z ważniejszych są oczywiście warunki pogodowe. Listopad w Polsce bywa naprawdę paskudny, więcej jest pochmurnych i deszczowych dni, co niestety negatywnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie.

Dlatego częściej spędzamy swój czas w domu, stronimy od wyjść i spotkań ze znajomymi. Jednak są skuteczne sposoby na to, by odsunąć od siebie kiepski nastrój i na pewno wakacje w listopadzie nam pomogą. Wystarczy postawić na jakiś egzotyczny kierunek, by nie tylko się opalać, ale również naładować baterie i uzupełnić niedobory witaminy D w naturalny sposób.

Do tego zapomnimy o codziennych troskach, czy obowiązkach, więc ogólnie łatwiej będzie nam wytrwać do wiosny. Powrót po takich wakacjach wpłynie pozytywnie na relacje z bliskimi, koleżankami z pracy, czy nawet na naszą motywację do pracy. Poza tym warto też wspomnieć, że wakacje w listopadzie są o wiele tańsze, więc będziemy mogli przyciąć koszty związane z wyjazdem. Duża w tym zasługa zagranicznych kurortów, które obniżają ceny, ponieważ w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie turystów.

Jeśli szukasz pomysłów na wakacje w innym miesiącu np. grudniu znajdziesz je na https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-wakacje-w-grudniu/

Wakacje w listopadzie – gdzie pojechać?

Jeśli chcemy uciec przed brzydką pogodą i spadkiem temperatury, to na pewno nie zainteresuje nas Europa. O wiele lepiej brać pod uwagę kraje Afryki, Azji, czy nawet Ameryki Południowej lub Środkowej. Które dokładnie mogą okazać się dobrym wyborem? Gdzie wyjechać na wakacje w listopadzie? Poniżej 4 ciekawe kierunki!

Meksyk

Na pewno trudno będzie przejść obok Meksyku, ponieważ to kraj Ameryki Środkowej, który zachwyca nas od wielu lat. Każdego roku swoje wakacje spędza tutaj wielu Polaków i nie ma co się dziwić, ponieważ Meksyk ma naprawdę wiele do zaoferowania. To też również dobra opcja na wakacje w listopadzie – więcej na ten temat na https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-wakacje-w-listopadzie/.

W listopadzie w Meksyku słupki rtęci najczęściej pokazują około 26°C. To idealna pogoda do odpoczynku na plaży, czy nawet do zażywania kąpieli. Poza tym możemy też pomyśleć o zwiedzeniu najatrakcyjniejszych miejsc. W Meksyku polecają się głównie piramidy w Chichén Itzá, czy studnie krasowe w wapiennych skałach. Jednak to dopiero początek, ponieważ Meksyk zachwyca też pod względem malowniczych widoków, czy bardzo przystępnych cen. Dlatego planując wyjazd w listopadzie, warto o nim pomyśleć. 

Mauritius

Naszej uwadze nie może umknąć też Mauritius. To państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, w którym średnia temperatura w listopadzie kształtuje się w okolicach 25°C. Warunki zatem mamy idealne do plażowania, jak i do bardziej aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza że Mauritius ma nam do zaoferowania całkiem sporo. Jedną z ciekawszych atrakcji jest Park Chamareal, czyli miejsce, w którym znajduje się gliniasta ziemia w 7 kolorach.

Do tego najsłynniejsze wodospady podwodne, które można obserwować z góry. W obu przypadkach zadowolenie gwarantowane. Mauritius zachwyca też pod względem przepięknych raf koralowych, czy plaż, na których można się wylegiwać do woli. Ceny zaczynają się zwykle od około 6 tysięcy złotych, więc w porównaniu do ścisłego sezonu wakacyjnego, można zapewnić sobie spore oszczędności.

Bangladesz

Idealnym wyborem na wakacje w listopadzie może okazać się też Bangladesz, a więc państwo położone w Azji Południowej. Gdy w Polsce temperatury są bardzo niskie i dominują chmury na niebie, to w Bangladeszu panuje około 28°C. Do tego nie ma też ryzyka opadów deszczu, czy nadmiaru turystów. W listopadzie panuje tutaj spokój, więc można naładować swoje baterie. Do tego Bangladesz zachwyca pod względem tropikalnych lasów namorzynowych, czy innych atrakcji. Przystań wodna w stolicy Sadarghat, czy nawet świątynie to tylko kilka propozycji, o których warto pamiętać.

Kenia

Innym, ale również ciekawym kierunkiem może okazać się dla nas Kenia. W listopadzie temperatury sięgają około 30°C, więc będą dobrym wyborem dla tych, którzy kochają upały. Warto jednak pamiętać, że stawiając na Kenię, lepiej brać pod uwagę je wybrzeże, ponieważ w tym miesiącu trwa pora deszczowa.

W pobliżu Oceanu Indyjskiego nie jest jednak tak odczuwalna, więc będzie można tutaj odpocząć i przy okazji złapać piękną opaleniznę. Na korzyść Kenii przemawiają również bardzo atrakcyjne ceny wycieczek i samych biletów, czy to, że w tym okresie nie ma tak wielu turystów

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty produktów zakupionych w Homla
Studia podyplomowe
KATAR

Jesteś zainteresowany reklamą?

KATAR