Rekreacja

Jaki rower kupić – najważniejsze porady

Jaki rower kupić – najważniejsze porady

Współczesnym rowerom daleko do popularnych składaków, które niegdyś wiele osób otrzymywało w prezencie na komunię. Obecnie wybór jest bardzo szeroki. Jednoślady zachwycają nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również swoim wyposażeniem oraz funkcjami. W artykule podpowiemy, jaki rower kupić, aby służył on na długie lata. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Rodzaje rowerów i ich przeznaczenie

Na początek musimy wiedzieć, jaki są rodzaje rowerów i dokładnie przemyśleć, do czego będą nam takie jednoślady służyły. W przypadku dojeżdżania do szkoły, pracy oraz sporadycznie na zakupy itp., najlepszy okaże się oczywiście typowy rower miejski albo bardziej nowoczesny – elektryczny. Ten pierwszy, wygodny rodzaj środku transportu sprawdzi się w dużym mieście, bo łatwo się nim steruje. Dodatkowo sprawne hamulce powodują, że można szybko zareagować w nagłej, nieoczekiwanej i groźnej sytuacji. Z kolei rower elektryczny świetny jest do poruszania się ulicami (omijanie korków będzie łatwiejsze). Polecany jest on tym osobom, które bez większego wysiłku chcą przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Takie właśnie rowery są dostępne w atrakcyjnej cenie w sklepie Primado. Wystarczy kliknąć w odpowiednią zakładkę, a naszym oczom ukażą się bardzo nowoczesne modele. Wśród nich będą także różne górale elektryczne z full napędem zapewniającym przyczepność obu kół na trudnych trasach i wzniesieniach oraz uniwersalne, odpowiednio zamortyzowane, pojazdy o nazwie hardtail. Dla miłośników jazdy po lesie sprawdzi się rower crossowy albo trekkingowy. W przypadku częstych i dalekich podróży, idealny będzie natomiast rower szosowy (ma on wygodne siodełko i bardzo sterowną ramę). Dla małego dziecka model musi być oczywiście dobrany ze względu na rozmiar i w stu procentach bezpieczny.

Testowanie roweru

Jaki rower kupić? Najlepiej taki, z którego będziemy w pełni zadowoleni. Kiedy już poznamy wszystkie typy jednośladów, to wtedy łatwiej jest wybrać odpowiedni model. Jednak zanim to zrobimy i staniemy się rowerzystami, najpierw powinniśmy przetestować wymarzonego górala albo nowoczesnego składaka. Czy rama na pewno jest dostosowana do wysokości siodełka, a pedał umieszczony w najniższym położeniu? Na te pytania odpowiedzi udzielą specjaliści z danego sklepu (także z Primado), którzy o rowerach wiedzą wszystko. Świetnie, jeżeli będziemy mieć możliwość osobistego sprawdzenia funkcji jednośladów i ich masy (im jest on lżejsza, tym lepiej). Tylko wówczas komfort jazdy okaże się idealny.

Wyposażenie oraz akcesoria

Powyższe informacje spowodują, że nikt nie będzie długo zastanawiał nad tym, jaki rower kupić. Jednak przy tej czynności należy również zwrócić uwagę na inne aspekty. Jakie dokładnie? Chodzi o uniwersalne wyposażenie. Dla każdego, przyszłego rowerzysty znaczenie będą mieć więc hamulce, a także przednie i tylne oświetlenie (widoczność na drodze w nocy oraz w trakcie pochmurnego dnia wpływa przecież bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo). Podczas poruszania się po dużym mieście, przydadzą się także inne, ciekawe akcesoria. Mowa o dzwonku, błotnikach, bagażniku oraz koszyku. Niezbędna będzie jeszcze profesjonalna pompka i mocny kask. Sakwy rowerowe czy zestawy głównych kluczy także powinny znaleźć się w całym wyposażeniu. Jednak jednym z najważniejszych elementów okaże się samo zapięcie do rowerów. Dlaczego? Dzięki niemu zakupiony właśnie rower nie padnie łupem nawet najbardziej doświadczonego złodzieja!

Udostępnij