dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

klocki dla dziecka
Porady

Jakie klocki dla rocznego dziecka wybrać?

Osoby zaproszone na roczek często nie wiedzą, co kupić maluchowi na jego pierwsze urodziny. Roczne niemowlę ma już wiele umiejętności. Bez problemu jest w stanie złapać coś w rączkę i przytrzymać. Nierzadko wybór pada na klocki dla rocznego dziecka. W sklepach z zabawkami jest ich sporo, są one dostosowane do wieku maluszka, dlatego decydując się na nie, nie trzeba się obawiać, że zrobi sobie ono krzywdę podczas zabawy. Takie produkty są odpowiednio duże, dziecko nie jest w stanie ich połknąć. Charakteryzują się też różnymi kolorami, z ich pomocą można uczyć malucha. Zabawki te występują w ciekawych formach, między innymi jako: puzzle, mozaika, sorter, gdzie trzeba dopasować odpowiednie pasujące elementy. Niezawodne, szczególnie jako prezent, są też te, które występują w formie domku, piramidy czy pojazdów.

Znana marka klocków to bezpieczeństwo użytkowania

Coraz częściej mówi się o tym, żeby przed sprowadzeniem zabawek do domu, dokładnie sprawdzić, z czego dany producent zrobił swoje zabawki. Roczne dziecko często kładzie różne przedmioty do ust, jest to jedna z jego metod poznawania świata. Klocki dla rocznego dziecka mogą być godnym uwagi prezentem tylko wtedy, gdy będą wykonane z bezpiecznym materiałów, bez toksycznych substancji. Ekologiczna seria zabawek będzie najlepszą propozycją, produkuje się je na przykład z bio tworzywa pochodzącego z trzciny cukrowej. Taka plantacja przechodzi wszelkie testy, jest całkowicie pozbawiona szkodliwych dla organizmu ludzkiego substancji. Z tak przygotowanymi klockami dla rocznego dziecka nie trzeba będzie obawiać się o zdrowie czy życie malucha. Dba się tutaj o każdy szczegół, klocek jest odpowiednio duży, pozbawiony ostrych krawędzi czy niewielkich elementów, które mogłyby się urwać w czasie zabawy.

Klocki, które można używać intensywnie

Roczne dziecko, choć szybko się nudzi podczas zabawy, ma swoje ulubione zabawki. Z klockami dla rocznego dziecka nie trzeba będzie obawiać się braku pomysłów podczas codziennych zabaw, zwłaszcza, jeśli kupi się kilka zestawów dobrze zaprojektowanych klocków, gdzie maluch będzie mógł ćwiczyć każdego dnia swoją wyobraźnię, motorykę, cierpliwość. Te zabawki będzie można wykorzystywać także w kolejnych latach, są one trwałe i odporne na zniszczenia. Klocki dla rocznego dziecka dobrej marki to inwestycja w przyszłość dziecka są to pierwsze pomocne naukowe, narzędzia, które potrafią połączyć zabawę z nauką. Rodzicowi przyda się w domu taka inspiracja, pomogą one zorganizować wspólne spędzanie czasu bez uczucia nudy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.