dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

pisaki
Lifestyle

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pisaków Brush Pen?

Pojedynczo czy w zestawie? Z twardą czy miękką końcówką? W jakim kolorze? Pytań wiele, a odpowiedzi brak. No cóż, osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią, nie mają łatwo. W sklepach bowiem znajdziemy wiele pisaków Brush Pen, których wybór dla osoby początkującej w tym temacie może stanowić nie lada trudność. Warto zatem zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę nie tylko w zakresie tworzenia napisów kaligraficznych, ale również akcesoriów.

Od czego zacząć naukę kaligrafii?

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, nauka kaligrafii wymaga odpowiedniego przygotowania. Wielokrotnie osoby pragnące spróbować swoich sił w tej technice sięgają po pióra czy rapidografy i dziwią się, że nie potrafią sobie z nimi poradzić. Po co jednak tak utrudniać sobie życie, skoro na rynku nie brakuje łatwiejszych artykułów piśmienniczych. Takimi niewątpliwie są pisaki Brush Pen, które nie dość, że zapewniają wyższy komfort i wygodę pracy, to dodatkowo zapewniają lepszą kontrolę, chroniąc przed tworzeniem się nieestetycznie wyglądających kleksów.

Czym właściwie są pisaki Brush Pen?

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się nic innego jak mazak pędzelkowy, czyli pisak z miękką, pędzelkową końcówką. Jego cechą charakterystyczną, oprócz wysokiego komfortu użytkowania, jest możliwość uzyskania linii o różnej grubości. Wszystko bowiem uwarunkowane jest od tego, jak mocno zostanie dociśnięte narzędzie do papieru. Co więcej, często pisaki Brush Pen są wyposażone w dwie końcówki, co odróżnia je od zwykłych, klasycznych mazaków.

Czym się kierować podczas wyboru pisaków?

Chcąc zakupić pisak Brush Pen, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszy z nich to poziom zaawansowania. Oczywistym wydaje się fakt, że inne narzędzia są potrzebne osobom początkującym, a inne zaawansowanym. Adepci sztuki kaligrafowania powinni wybierać Brush Peny z małą końcówką. Dlaczego? Z prostego powodu. Taką bowiem łatwiej się manewruje, a co za tym idzie, szybciej opanowuje techniki hand letteringu.

Kolejnym, niemniej istotnym czynnikiem przy wyborze pisaków Brush Pen jest format, czyli rozmiar napisów. Duży mazak równa się dużym literom. Dlatego chcąc tworzyć sporej wielkości nagłówki nie należy sięgać po małe mazaki, bo całość będzie wyglądała karykaturalnie. I odwrotnie. Lettering na małym formacie nie będzie wyglądał efektownie, jeśli wykorzystamy w swojej pracy duże pisaki.  Ostatnim kryterium są kolory, ale to już sprawa indywidualna i podyktowana osobistymi preferencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *