Kalkulatory OC/AC umożliwiają szybkie i wygodne sprawdzenie ofert wielu ubezpieczycieli bez wychodzenia z domu. Dzięki temu kierowca oszczędza czas i pieniądze potrzebne na dojazd do siedziby ubezpieczalni lub multiagenta. Nie każda strona jest jednak warta uwagi. Przed skorzystaniem z którejś z nich warto wiedzieć, po czym poznać dobrą porównywarkę ubezpieczeń pojazdów.
Który kalkulator OC/AC wybrać?
Ilość agencji oferujących ubezpieczenia pojazdów jest na tyle duża, że w ich ofertach można się pogubić. Co więcej, oferowane przez nie polisy na ten sam samochód czy motocykl potrafią bardzo mocno różnić się cenami. Narzędziem, które ułatwia odnalezienie się w dziesiątkach ofert, jest kalkulator OC/AC. Jest to strona internetowa, na której można porównać ceny polis wielu ubezpieczalni naraz.
Pamiętać trzeba, że liczba porównywarek ubezpieczeń samochodowych jest równie duża, co samych agencji ubezpieczeniowych. Dlatego też warto wiedzieć, jak poznać dobrą i godną zaufania porównywarkę. Przede wszystkim powinna ona agregować oferty jak największej ilości ubezpieczalni. Tylko to daje gwarancję wyboru najlepszej oferty.
Przed wpisaniem danych o pojeździe warto też sprawdzić, do kogo należy dany kalkulator OC/AC. Najlepiej jest korzystać z witryn prowadzonych przez rzetelne, legalne firmy. Administrator strony powinien też deklarować przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych.
Co powinien zawierać kalkulator OC/AC?
Po upewnieniu się, że dana porównywarka ubezpieczeń jest warta zaufania, można przejść do wpisywania danych potrzebnych do wyliczenia składki. Najlepsze kalkulatory OC/AC to te, które proszą o wypełnienie jak największej liczby pól. Duża ilość danych wiąże się z ryzykiem przekazania ich niepowołanym osobom. Z tego właśnie powodu konieczny jest wybór sprawdzonej, bezpiecznej porównywarki ubezpieczeń.
Kalkulator OC/AC powinien umożliwić wpisanie takich informacji o pojeździe jak m.in.:
- typ;
- marka;
- model;
- rocznik;
- przebieg;
- liczba drzwi;
- rodzaj nadwozia (np. sedan, kombi, hatchback);
- typ spalanego paliwa (gaz, diesel, benzyna);
- pojemność i moc silnika;
- zastosowane zabezpieczenia (np. immobilizer, alarm);
- dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia);
- dane kontaktowe.
Im więcej pól do wypełnienia zawiera porównywarka ubezpieczeń, tym dokładniejszy wynik otrzymuje kierowca. Innymi słowy, dzięki temu internauta ma pewność, że wyliczona składka ubezpieczenia jest taka, jaką zaproponowałby agent w punkcie stacjonarnym.