dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Borygo 5L
Porady

Borygo 5L – czy popularność idzie w parze z jakością?

Jednym z najpopularniejszych płynów do chłodnic na rynku bez wątpienia jest Borygo 5L. Środek ten jest wybierany przez naprawdę wielu kierowców, gdyż posiada renomę produktu wysoce wydajnego, bezpiecznego i uniwersalnego. Jakie są jednak jego zalety i czy rzeczywiście warto jest na niego postawić?

O tym, że Borygo jest produktem niezwykle popularnym, już wspomnieliśmy. Co jednak przekłada się na tę popularność i czy rzeczywiście jest ona adekwatna do jakości i zastosowań, jakie oferuje ten płyn?

Borygo 5L – właściwości

Bez wątpienia Borygo 5L posiada naprawdę szerokie właściwości, co mocno rzutuje na popularność tego środka. To nie tylko dobry płyn chłodniczy spełniający swoje podstawowe funkcje, ale także wielofunkcyjny środek, który zabezpiecza cały układ i zwiększa żywotność samochodu.

Dużym plusem płynu Borygo jest jego szeroki przedział temperaturowy. Środek ten sprawdzi się dobrze nie tylko latem, ale również i zimą. Borygo zachowa swoje wszystkie właściwości nawet do temperatury -35 stopni, a nie ukrywajmy – o takie mrozy w Polsce jest aktualnie naprawdę trudno.

Borygo to również nieinwazyjny produkt, który nie wchodzi w reakcję z gumami czy innymi tworzywami. Co więcej, płyn ten zawiera gamę domieszek, które działają antykorozyjnie i minimalizują generowanie piany. Dodatki redukują również tworzenie się kamienia, dzięki czemu Borygo jest w stanie wzmocnić kondycję całego układu chłodniczego oraz zwiększyć jego ogólną żywotność.

Borygo 5L – gdzie można go stosować?

Nie można również pominąć faktu, iż Borygo 5L jest produktem niezwykle wszechstronnym. Nada się on do każdego silnika preferującego chłodzenie cieczą. Nieważne, czy jest to samochód osobowy, dostawczy, ciężarówka, autobus czy nawet pojazdy specjalistyczne – Borygo będzie z nimi bardzo dobrze współpracować.

Większej różnicy nie robi mu także rodzaj chłodnicy, jaki znajdziemy w naszym pojeździe. Borygo poradzi sobie zarówno z chłodnicami aluminiowymi, jak i miedzianymi. W razie konieczności można go również mieszać z innymi płynami, oczywiście jeżeli ich bazą również jest glikol monoetylowy.

Borygo 5L – czy warto na niego postawić?

W popularności płynu do chłodnic Borygo nie ma więc większego przypadku. To środek o naprawdę intrygujących i szerokich właściwościach, który dodatkowo cechuje się ogromną uniwersalnością i efektywnością.

Mając dodatkowo na uwadze fakt, iż Borygo mieści się mniej więcej w średniej półce cenowej, ten konkretny płyn wydaje się być naprawdę wartym rozważenia wyborem. Twoja chłodnica z pewnością będzie zadowolona!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *