dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

jak obejrzeć zdjęcia na instagram bez logowania
Porady

Jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania?

Instagram jest popularnym serwisem społecznościowym, w którym każdego dnia pojawiają się miliony zdjęć udostępnionych przez różnych ludzi. Jednak jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania?

Korzystanie z Instagrama bez konta

Choć nie każdy posiada konto na Instagramie, to prawie każdy chciałby przejrzeć fotografie innych np. w celu obejrzenia jakiegoś miejsca, odpoczynku czy sprawdzenia, co jest aktualnie na topie.

A zatem jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania? Wystarczy wejść bezpośrednio na profil danej osoby lub na dany hashtag (instagram.com/nazwa). Można też wpisać w wyszukiwarce „Instagram” + nazwę profilu czy hashtagu, na którym nam zależy.

Należy jednak liczyć się z tym, że po pewnym czasie wyświetli się komunikat zachęcający do zalogowania się. Można go zignorować, ale po kilkunastu pojawieniach się na pewno będzie irytujący i chętnie się go pozbędziemy. Najlepiej zrobić to poprzez stworzenie konta np. z nie swoimi danymi.

zdjęcia na instagram

Jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania?

Pewnie pojawi się pytanie, dlaczego w ogóle ludzie decydują się na anonimowe przeglądanie treści. Nie musi to być od razu próba stalkowania, a jedynie pomoc w szukaniu partnerów, przeglądaniu popularnych trendów czy próbach nawiązania współpracy. Poza tym można dzięki temu sprawdzić, jak postępuje konkurencja i w taki sposób zainspirować się jej działaniami.

Niektórzy jednak korzystają z tego, by sprawdzić, co słychać u byłych partnerów lub osób, które zablokowały profil. Choć można zastanawiać się, czy jest to do końca legalne, to nie ma problemu, póki nie jest to wykorzystywane w celu cyberprzemocy, stalkowania czy innego nielegalnego zachowania.

Trzeba jednak pamiętać, że ta opcja nie jest dostępna z poziomu aplikacji. Wtedy trzeba się zalogować przez przeglądarkę lub z wykorzystaniem specjalnych stron, które umożliwiają przeglądanie publicznych profili innych osób bez logowania się

Zdjęcia na Instagram – jak sprawdzić konto prywatne?

Pozostaje jeszcze pytanie, co w przypadku kont prywatnych? Przeważnie użytkownicy korzystają z kont publicznych czy firmowych, dzięki czemu każdy ma dostęp do treści, jakie zamieszczają na swoich profilach. Jednak czasami zdarza się, że dana osoba decyduje się na upublicznianie postów jedynie wąskiemu gronu obserwatorów.

oglądanie zdjęć na instagramie

Wtedy jednak nie można oglądać jej zdjęć, dopóki nie posiada się profilu i nie obserwuje danej osoby. Jedynie to daje okazję do przeglądania, jakie zdjęcia na Instagram wrzuca i o czym pisze. Jak zostało wspomniane wyżej, nie potrzeba od razu tworzyć własnego konta. Można stworzyć fejkowy profil z dowolnymi danymi i dołączyć do grona obserwujących. Przy kontach prywatnych jest wymagana zgoda osoby obserwowanej. Dopiero wtedy będzie można przeglądać jej treści.

Fejkowe konto – zgodne z prawem?

Ważne jest też legalne podejście do korzystanie z Instagrama. Dlatego warto zastanowić się, czy można założyć fejkowe konto? Prawo w żaden sposób tego nie reguluje, zatem nie ma żadnego przepisu, który by tego zabraniał. Dopóki chodzi jedynie o zachowanie anonimowości w Internecie, a nie korzystanie z profilu do atakowania, mowy nienawiści czy przemocy, to jest to w pełni legalne.

Instagram sam nie wymaga tworzenia konta, w którym będziemy podpisywać się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Nazwa użytkownika jest całkowicie dowolna. Może nawiązywać do naszych danych, ale może być także pseudonimem czy czymkolwiek innym. Nie musimy także wrzucać na konto własnych zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.