dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Jak wybrać bank odpowiedni do Twoich potrzeb?
Porady

Jak wybrać bank odpowiedni do Twoich potrzeb?

Oferta rachunków dostępna w bankach jest bardzo szeroka. Wśród nich ciekawe rozwiązania dla siebie znajdą osoby często podróżujące, te, które chcą oszczędzać, a także przedsiębiorcy. W zależności od usług, na których Ci zależy, powinieneś jednak zwrócić uwagę na nieco inne parametry. Przeczytaj, jak wybrać bank, który pomoże Ci zadbać o Twoje finanse.

Korzystaj z gotowych rankingów kont

Wiele przydatnych informacji znajdziesz w internecie. Zawsze zwracaj uwagę na aktualność podawanych danych, ponieważ banki regularnie zmieniają swoje oferty. Dostępność promocji bardzo często jest też ograniczona czasowo. Jeżeli zależy Ci na rzetelnych, sprawdzonych informacjach, sprawdź: https://rankingkont.pl/ranking-bankow-czyli-jaki-bank-wybrac/.

Znajdziesz tam aż 7 gotowych zestawień, przeznaczonych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób, które po prostu chcą mieć wygodny dostęp do swoich finansów na co dzień.

Na co powinieneś zwrócić uwagę, szukając rachunku dla siebie?

Najlepsze banki dla przedsiębiorców

Jeżeli prowadzisz własną firmę lub dopiero chcesz ją założyć, powinieneś poszukać banku przyjaznego przedsiębiorcom. W przypadku kont dla firm często możesz liczyć na darmowe prowadzenie rachunku oraz bezpłatne przelewy do US i ZUS. Niektóre instytucje oferują także wsparcie w procesie zakładania działalności oraz bieżącą obsługę księgową Twojej firmy.

Jeżeli szukasz ciekawych ofert dla przedsiębiorców, sprawdź m.in. ofertę Alior Banku oraz Santander Bank Polska.

Banki sprzyjające oszczędzaniu

Kiedy Twoim priorytetem są inwestycje – krótko- lub długoterminowe – zwróć uwagę na portfolio usług takich jak lokaty czy konta oszczędnościowe.

Dzięki mądremu zarządzaniu i obracaniu oszczędnościami zabezpieczysz się przed spadkiem wartości pieniądza w wyniku inflacji i będziesz mógł odważnie patrzeć w przyszłość.

Atrakcyjną ofertę dla chcących oszczędzać prezentuje m.in. Credit Agricole i Bank Pekao S.A.

Banki minimalizujące opłaty

Z pewnością wiesz, że prowadzenie rachunku bankowego najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami. Mogą one dotyczyć zarówno samego prowadzenia rachunku, jak i dodatkowych usług – wypłaty gotówki, przelewów natychmiastowych czy obsługi karty płatniczej.

Oferty banków dla oszczędnych pozwalają na uniknięcie wszystkich lub większości opłat związanych z obsługą rachunku. Zazwyczaj trzeba jednak spełnić określone warunki dodatkowe (np. zapewnić jednorazowy wpływ na konto w określonej wysokości). Możesz też znaleźć rachunki całkowicie darmowe.

Brak opłat to dla Ciebie priorytet? Sprawdź ofertę Nest Banku lub banku Citi Handlowy!

Banki dla tych, którzy stawiają na nowoczesność

W dobie powszechnej cyfryzacji coraz więcej usług jest świadczonych zdalnie. Jeżeli cenisz swój czas i nie chcesz odwiedzać oddziału banku za każdym razem, kiedy musisz podjąć pieniądze, postaw na ofertę dla osób mobilnych.

Zwróć uwagę, czy rachunek możesz otworzyć online (np. metodą na selfie lub przez wideoweryfikację). Sprawdź bankowość mobilną. Im więcej opcji jest w niej dostępnych, tym lepiej. Osoby, które ciągle są „w biegu”, docenią także nowoczesne formy płatności, jak BLIK czy płatność smartwatchem.

Jeżeli szukasz banku, który wyróżnia się pod względem nowoczesnych technologii, weź pod uwagę m.in. mBank oraz ING Bank Śląski.

Dzięki gotowym rankingom kont wybór banku stanie się znacznie łatwiejszy. Oszczędź swój czas, skorzystaj z zestawień zawierających najważniejsze informacje i ciesz się bankowością dopasowaną do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany