Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać bieliznę termoaktywną na wyjazd w góry?

16 listopada 2020


W ostatnich latach zapanowała prawdziwa moda na uprawianie sportu. Popularne stały się trenerki, które potrafią swoją energią ruszyć z kanapy nawet największego lenia. Prawda jest taka, że nie zawsze chce nam się ćwiczyć. Zwłaszcza kiedy za oknem wieje wiatr i jest prawdziwa plucha. Znacznie łatwiej ćwiczy się wiosną, kiedy to temperatura jest optymalna i sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej, na przykład na zewnątrz.

Jak uprawiać sport zimą?

Niskie temperatury na zewnątrz wcale nie oznaczają, że trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Przecież nawet zimą można szaleć na górskich stokach i doskonale czuć się, mimo panującego wokół mrozu. Najważniejsze jest jednak to, aby dobrze się przygotować do sezonu jesienno-zimowego. I nie chodzi tu tylko o poprawienie kondycji, ale przede wszystkim przygotowania dobrego ekwipunku – w tym odpowiedniego stroju do uprawiania sportu zimą. Jednym z pierwszych pytań jakie nasuwa się podczas kompletowania takiej wyprawki jest to, jak wybrać bieliznę termoaktywną? To doskonałe pytanie, zwłaszcza dla osób planujących aktywnie odpocząć na przykład na wyjeździe zimowym w górach.

Czym różni się bielizna termoaktywna od termicznej?

Zanim przejdziemy do omawiania tego, jak wybrać bieliznę termoaktywną, warto przede wszystkim poukładać nieco nomenklaturę. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku pojawia się tysiące nowości rok rocznie, można bardzo łatwo pogubić się w niektórych kwestiach. Bielizna termiczna, to taka, która ma chronić organizm przed utratą ciepła. Warto na wyjazdy w zimne miejsca zaopatrzyć się w takie ubranie, ponieważ dzięki temu można zarzucić na wierzch coś znacznie lżejszego niż watowaną kurtkę czy wełniany sweter. Z kolei bielizna termoaktywna to coś zupełnie innego. Celem takiej odzieży jest regulowanie ciepłoty ciała. Uprawiając sport zimowy – na przykład jeżdżąc na nartach – to mimo tego, iż na zewnątrz jest zimno, to organizm człowieka, pod wpływem wysiłku nadal się nagrzewa i poci. Bielizna termoaktywna ma za zadanie skutecznie odprowadzić pot, dzięki czemu organizm ma stabilną temperaturę ciała.

Jak wybrać bieliznę termoaktywną?

Wybór bielizny termoaktywnej warto rozpocząć od określenia tego, w jakim celu będziemy ją nosić. A zatem należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki sport będziemy w niej uprawiać. Słowo „bielizna” nie oznacza tu wcale pary fig oraz biustonosza. Raczej są to legginsy i koszulka. Na zimowe wyjazdy warto zaopatrzyć się w koszulkę z długim rękawem. W okresie wiosennym czy letnim, znacznie wygodniej ćwiczy się w T-Shircie wykonanym z materiału termoaktywnego. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór rozmiaru. Mimo, że spora część osób lubi ćwiczyć w obszernych dresach czy luźnej bluzce, termoaktywna bielizna bezwzględnie powinna możliwie najmocniej przylegać do naszego ciała. Ma to być niejako nasza druga skóra, dlatego nie powinno się kupować jej zbyt luźnej. Z kolei nie może być ona również zbyt ciasna. Wtedy za bardzo będzie krępować nasze ruchy, przez co wykonywanie sportowych czynności może być bardzo uciążliwe.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie modele szczoteczek elektrycznych oferuje Oral-B
Zwroty towarów do sklepu Ifriko
Szybkie zwroty do Unisono

Szybkie zwroty do Unisono

13 stycznia 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szybkie zwroty do Unisono