Turystyka

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Coraz więcej Polaków decyduje się na tymczasowy lub stały pobyt w Stanach Zjednoczonych. Obecnie kraj ten zamieszkuje już kilka milionów rodaków, a liczba ta cały czas rośnie z roku na rok. Jest to zupełnie inny świat, niezwykle atrakcyjny dla Europejczyka.

Pomimo wielotysięcznego dystansu nie ma żadnego problemu z wysłaniem przesyłki do USA. Cały proces odbywa się sprawnie, bezpiecznie i stosunkowo tanio. Można sprawić bliskim radość i zrobić im miłą niespodziankę wysyłając paczkę z Polski z prezentami. Listy i przesyłki adresowane są zarówno do osób prywatnych, jak również do firm. Docierają do odbiorcy już w ciągu kilku dni, jeśli skorzysta się z usług renomowanego przewoźnika o ugruntowanej pozycji na rynku. 

Jak nadać przesyłkę do USA kurierem?

Najprostszym, najtańszym, najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na wysyłanie paczki do USA jest zamówienie kuriera do domu. Obecnie można przebierać do woli w firmach kurierskich, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie trzeba ponosić wysokich kosztów, a znalezienie taniego kuriera zajmuje dosłownie chwilę.

Wystarczy przejrzeć ofertę brokera usług kurierskich, czyli platformy skupiającej oferty renomowanych przewoźników w jednym miejscu. Wycena i porównanie cenników zajmuje dosłownie chwilę, podobnie jak złożenie zamówienia i opłacenie go. Nie trzeba nigdzie dzwonić ani jeździć, bo nadać paczkę można przez Internet. Trzeba tylko wypełnić krótki formularz online, podać wymiary paczki, wagę, zawartość, szacowaną wartość. Następnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych i adresowych nadawcy przesyłki i jej odbiorcy.

Można skorzystać z usługi za pobraniem, ubezpieczyć paczkę na określoną kwotę. W formularzu podaje się też numer telefonu i adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty przewozowe po opłaceniu zamówienia. Należy je wydrukować, po czym przykleić na paczkę. 

Na międzynarodowym liście przewozowym znajdują się nie tylko dane osobowe i adresowe, ale też numer do śledzenia paczki. Jedna kopia listu zostaje u nadawcy przesyłki, a druga jest wysyłana do adresata. Zamówienie można opłacić szybkim przewiewem online, dzięki czemu pozostaje zaczekać na kuriera po odbiór paczki, co zwykle następuje kolejnego dnia roboczego.

Wysłaną przesyłkę można z łatwością śledzić za pomocą strony internetowej przewoźnika, wystarczy wpisać indywidualny numer trackingowy znajdujący się na liście przewozowym. Termin doręczenia paczki do USA może być różny, wpływa na to wiele czynników. Jeśli komuś zależy na jak najszybszym dostarczeniu przesyłki, zawsze może skorzystać z usługi ekspresowej, co jednak wiąże się z wyższymi kwotami. Duży wpływ na czas dostawy ma adres doręczenia paczki.

W przypadku dużych miast wszystko przebiega sprawnie, nieco dłużej trwa dostawa na prowincję. Zwykle paczka dociera do odbiorcy w ciągu tygodnia. Najszybciej dostarczane są przesyłki lotnicze priorytetowe, ale są najdroższe. Ekonomiczne paczki idą drogą morską, co jednak może trwać kilka tygodni.

przesyłki do Stanów Zjednoczonych

Jak sprawnie wysłać przesyłkę do USA i nie ponieść wysokich kosztów? 

Wysyłka paczki do USA jest banalnie prosta i tania, jeśli skorzysta się z platformy AlleKurier. Jest to ceniony w Polsce broker usług kurierskich, który skupia oferty renomowanych przewoźników działających na rynku nie tylko polskim, ale też zagranicznym. Przesyłki są atrakcyjne cenowo, wysyłane szybko i w bezpieczny sposób. W celu wycenienia paczki wystarczy podać jej wymiary i adres dostawy w panelu. Zamówienie kuriera zajmuje dosłownie chwilę, a do wysłania zlecenia potrzebne jest tylko wypełnienie krótkiego formularza. Jego opłacenie może być jeszcze szybsze, wystarczy dokonać przelewu online i gotowe.

Przesyłka do USA nadana za pośrednictwem AlleKurier zostanie dostarczona terminowo pod wskazany adres , zajmuje to mniej więcej od trzech do czterech dni roboczych. W przypadku zatrzymania paczki przez urząd celny, trzeba oczywiście liczyć się z wydłużonym czasem dostawy. Należy zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z odprawą celną. Nie trzeba jednak martwić się dodatkowymi wydatkami, bo w przypadku wybrania usługi door-to-door, bo cena uwzględnia już koszt odprawy celnej. Zagwarantowana jest szybka i bezpieczna dostawa, nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników.

Udostępnij