Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Jak zorganizować wyposażenie na biwak?

19 listopada 2020


Pięciogwiazdkowe hotele z opcją all-inclusive kilka lat temu podbiły serca wielu osób. Nic w tym dziwnego! Większość osób ciężko pracuje okrągły rok, aby dwa tygodnie wakacji spędzić w miejscu, gdzie nikt niczego nie będzie od nich chciał. Jednak nie wszyscy są zwolennikami leżenia plackiem na plaży czy picia drinków pod palmą. Sporo osób wybiera bardziej aktywną formę spędzania czasu – włócząc się po górach. Jest jeszcze pośrednia forma spędzania wakacji, jaką jest biwak nad jeziorem.

Zalety wakacji nad jeziorem

Nasi rodzice na pewno doskonale pamiętają, jak w czasie swojego dzieciństwa wakacje spędzali nad jeziorem. Bywało i tak, że wyjeżdżało się na całe wakacje. Zazwyczaj w takiej sytuacji miało się po prostu działkę czy domek letniskowy nad jeziorem. Całe kuzynostwo zjeżdżało się wtedy na kilka tygodni, by razem odkrywać tajemnice pobliskich lasów i jezior. Jednak jeśli ktoś nie miał takiego komfortu, aby nocować w murowanym czy drewnianym domku letniskowym, taki wyjazd traktował jako prawdziwe wyzwanie. Musiał przecież zorganizować samodzielnie całe wyposażenie na biwak, nauczyć się rozstawiać namiot, myć w jeziorze czy gotować wodę nad ogniskiem. Tak czas spędzali chociażby harcerze. Te chwile uczą naprawdę wielu umiejętności radzenia sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że tak często starsze pokolenia chcą zabierać swoje dzieci czy wnuki na tego typu wyprawy. Co więcej, wiele osób pracujących na co dzień za biurkiem, marzy wręcz o przeżyciu tego typu przygody w lesie. Biwakowanie to również popularny sposób spędzania „męskich wyjazdów”, jakim są na przykład wieczory kawalerskie.

Co zabrać ze sobą na biwak?

Zanim ktoś zdecyduje się na spędzenie kilku dni pod namiotem powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie Na biwak należy zabrać przede wszystkim właśnie ów namiot. Warto wrzucić do plecaka również instrukcję jego składania. Nie da się zazwyczaj złożyć namiotu bez młotka, więc i on powinien znaleźć swoje miejsce w naszym bagażu. To, czy część wyposażenia na biwak powinny stanowić różnego rodzaju konserwy, puszki z jedzeniem czy napojami, zależy od warunków, jakie panują na polu kempingowym. Jeśli jest dostępna gdzieś kuchnia, można z niej korzystać, nie zabierając ze sobą zapasu przetworzonej żywności. Na pewno niezbędnym elementem wyposażenia na biwak jest kilka podręcznych narzędzi. Mogą to być latarka, zapałki, scyzoryk. Zazwyczaj biwaki odbywają się nad jeziorem, można więc spodziewać się obecności komarów. Należy zapakować do plecaka środek przeciwko tym skrzydlatym nieprzyjaciołom. Najlepiej, jeśli preparat ten będzie również chronił nas przed kleszczami, których w polskich lasach jest naprawdę niemało. Sporo osób zabiera ze sobą w takie miejsca również na przykład rower. Jeśli ktoś chce zwiedzać okolicę, bez korzystania z auta, to doskonałym pomysłem jest właśnie zabranie ze sobą roweru, hulajnogi czy rolek. Nie należy zapominać o zestawie ubrań na niepogodę. Przyda się na pewno przeciwdeszczowy płaszcz z kapturem.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

co przygotować na grilla ze znajomymi
Jaka lodówka turystyczna? Przegląd popularnych modeli
Hotel w Karkonoszach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel w Karkonoszach