Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Jelenia Góra atrakcje na każdą pogodę

22 grudnia 2020 jelenia góra atrakcje

W Polsce jest wiele miejsc wartych obejrzenia. Niektóre z nich są na tyle ciekawe, że można je odwiedzić więcej niż raz. Takim miejscem na pewno jest miasto Jelenia Góra. Miasto to leży w województwie dolnośląskim, jego lokalizacja jest atrakcyjna gdyż znajduje się w Kotlinie Jeleniogórskiej, niedaleko Łysej Góry. Oto jak wygląda Jelenia Góra i jej atrakcje.

Jelenia Góra i atrakcje dla każdego

Na wycieczkę do Jeleniej Góry, można się wybrać o każdej porze roku. Niezależnie od tego czy odwiedzimy to miejsce zimą czy latem, Jelenia Góra atrakcje są zawsze liczne i ciekawe dla każdego. Zarówno dzieci jak i dorośli docenią walory tego miejsca. W Jeleniej Górze jest kilka charakterystycznych miejsc, które cieszą się zainteresowaniem turystów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć Śródmieście Jeleniej Góry z licznymi zabytkami, mury obronne z basztami, liczne kościoły i bazyliki, Wieża Widokowa na Wzgórzu Krzywoustego, zabytkowe budynki i wiele innych ciekawych miejsc. Z pewnością są tu atrakcje dla każdego. Zarówno dla miłośników zwiedzania, jak i sportowej aktywności, a także coś dla artystycznych dusz!

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE – sprawdź!

jelenia góra atrakcje

Zabytki Jeleniej Góry

W Śródmieściu Jeleniej Góry jest wiele zabytków historycznych, które są warte uwagi. Przede wszystkim warto odwiedzić Bazylikę Mniejszą pw św. Erazma i Pankracego. Ta świątynia pochodzi z 1552 roku, jej cechą charakterystyczną jest wysoka na 51 metrów wieża. Z pewnością to jedna z bardziej znany atrakcji Jeleniej Góry

Kolejnym obiektem jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest największym obiektem sakralnym na terenie Jeleniej Góry.

Bardzo cennym miejscem dla historyków i fascynatów historii, są mury obronne z basztami. Pochodzą one jeszcze z XIV wieku i dzielą się na kilka ważnych fragmentów. Ważną częścią murów obronnych jest Brama Wojanowska i Baszta Wojanowska.

Interesującą atrakcją w Jeleniej Górze jest także Ratusz. Pochodzi on z pierwszej połowy XVIII wieku. Ma styl neoklasycystyczny, nocną porą jest on pięknie oświetlony. Warto więc wybrać się tu na koniec dnia, po zwiedzaniu reszty Jeleniej Góry!

jelenia góra atrakcje

Sztuka i zabytki, czyli Jelenia Góra atrakcje!

Jeśli jesteś fanem zabytkowych budowli, to Jelenia góra oferuje ich pod dostatkiem. Mowa tu między innymi o Teatrze im. C.K. Norwida. Jest to stosunkowo nowy zabytek, bo pochodzi z początku XX wieku. Jednak nie umniejsza to jego wartościowości. Był to pierwszy teatr wzniesiony na Ziemiach Odzyskanych. Jest tu znacznie więcej budowli przedwojennych. Należą do nich wille, kamienice, domy czy pałace. Wszystkie są świetnie zachowane, gdyż z powodu położenia Jeleniej Góry, nie dotknęły jej zniszczenia spowodowane II Wojną Światową.

Jelenia Góra – atrakcje dla aktywnych!

Jelenia Góra leży w otoczeniu wielu majestatycznych gór. To jedno z najpiękniej położonych miast na Dolnym Śląsku. Znajduje się w północnej części Kotliny Jeleniogórskiej. W bezpośredniej okolicy miasta leżą góry Izerskie, Kaczawskie, Rudawy Janowickie oraz Karkonosze. Bliskość gór zapewnia wiele atrakcji dla amatorów sportów ekstremalnych i przebywania na świeżym powietrzu. Górskie wspinaczki, biwakowanie, piesze wędrówki po górach, jazda na rowerach, to tylko nieliczne atrakcje, które czekają w tym rejonie na turystów i mieszkańców.

Dla duszy i zdrowia, czyli jeleniogórskie parki i wody termalne

Po zwiedzaniu i aktywnościach przyjdzie czas na chwilę odpoczynku. Świetnym wyborem będzie odwiedzenie dzielnicy uzdrowiskowej, jaką są Cieplice. Znajdziemy tutaj kojące wody termalne. Oprócz tego znajdziemy tu urokliwe parki, takie jak ten Zdrojowy. Możemy tutaj odpocząć, zrelaksować się, a także skorzystać z prozdrowotnych czynników! Cieplice Zdrój są uznanym uzdrowiskiem!

jelenia góra atrakcje

Kultura i sztuka – atrakcje w Jeleniej Górze

Jelenia Góra jest miastem, w którym bardzo dużo się dzieje. Z tej miejscowości wywodzi się znany w Polsce kabaret Paranienormalni. W mieście tym odbywa się wiele znanych imprez kulturalnych, w tym Festiwal Silesia Sonans, Krokus Jazz Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Tańców ulicznych czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom Zbliżenia. W mieście działa też wiele teatrów, kin, muzeów i innych obiektów, gdzie można zaznajomić się z kulturą tego miasta. Dolny Śląsk na pewno może być dumny w tego miejsca!

Jelenia Góra jest dużym miastem, z przepiękną okolicą gdzie można wypocząć na łonie natury. Jest to miejsce gdzie można się dobrze bawić o każdej porze roku i o każdej porze dnia. To z pewnością miejsce warte odwiedzenia z całą rodziną.


KARPACZ ATRAKCJE TURYSTYCZNE
– sprawdź!

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzinne Boże Narodzenie w hotelu Polanica-Zdrój
co przygotować na grilla ze znajomymi
krakowska jaskinia solna

Jesteś zainteresowany reklamą?

krakowska jaskinia solna