dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Jelenia Góra atrakcje na każdą pogodę

W Polsce jest wiele miejsc wartych obejrzenia. Niektóre z nich są na tyle ciekawe, że można je odwiedzić więcej niż raz. Takim miejscem na pewno jest miasto Jelenia Góra. Miasto to leży w województwie dolnośląskim, jego lokalizacja jest atrakcyjna gdyż znajduje się w Kotlinie Jeleniogórskiej, niedaleko Łysej Góry.

Co ciekawego można zobaczyć w Jeleniej Górze?

Na wycieczkę do Jeleniej Góry, można się wybrać o każdej porze roku. Niezależnie od tego czy odwiedzimy to miejsce zimą czy latem, Jelenia Góra atrakcje są zawsze liczne i ciekawe dla każdego. Zarówno dzieci jak i dorośli docenią walory tego miejsca. W Jeleniej Górze jest kilka charakterystycznych miejsc, które cieszą się zainteresowaniem turystów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć Śródmieście Jeleniej Góry z licznymi zabytkami, mury obronne z basztami, liczne kościoły i bazyliki, Wieża Widokowa na Wzgórzu Krzywoustego, zabytkowe budynki i wiele innych ciekawych miejsc.

Zabytki Jeleniej Góry

W Śródmieściu Jeleniej Góry jest wiele zabytków historycznych, które są warte uwagi. Przede wszystkim warto odwiedzić Bazylikę Mniejszą pw św. Erazma i Pankracego. Ta świątynia pochodzi z 1552 roku, jej cechą charakterystyczną jest wysoka na 51 metrów wieża.
Kolejnym obiektem jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest największym obiektem sakralnym na terenie Jeleniej Góry.
Bardzo cennym miejscem dla historyków i fascynatów historii, są mury obronne z basztami. Pochodzą one jeszcze z XIV wieku i dzielą się na kilka ważnych fragmentów. Ważną częścią murów obronnych jest Brama Wojanowska i Baszta Wojanowska. Niezwykle ważnym miejscem w Jeleniej Górze jest także Ratusz. Pochodzi on z pierwszej połowy XVIII wieku. Ma styl neoklasycystyczny, nocną porą jest on pięknie oświetlony.

Bliskość gór

Jelenia Góra leży w otoczeniu wielu majestatycznych gór. Miasto jest położone w północnej części Kotliny Jeleniogóskiej. W bezpośredniej okolicy miasta leżą góry Izerskie, Kaczawskie, Rudawy Janowickie oraz Karkonosze. Bliskość gór zapewnia wiele atrakcji dla amatorów sportów ekstremalnych i przebywania na świeżym powietrzu. Górskie wspinaczki, biwakowanie, piesze wędrówki po górach, jazda na rowerach, to tylko nieliczne atrakcje, które czekają w tym rejonie na turystów i mieszkańców.

Kultura i sztuka

Jelenia Góra jest miastem, w którym bardzo dużo się dzieje. Z tej miejscowości wywodzi się znany w Polsce kabaret Paranienormalni. W mieście tym odbywa się wiele znanych imprez kulturalnych, w tym Festiwal Silesia Sonans, Krokus Jazz Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Tańców ulicznych czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom Zbliżenia. W mieście działa też wiele teatrów, kin, muzeów i innych obiektów, gdzie można zaznajomić się z kulturą tego miasta.

Jelenia Góra jest dużym miastem, z przepiękną okolicą gdzie można wypocząć na łonie natury. Jest to miejsce gdzie można się dobrze bawić o każdej porze roku i o każdej porze dnia. To z pewnością miejsce warte odwiedzenia z całą rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *