Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Najbardziej fascynujące i ciekawe miejsca w Krakowie

21 listopada 2020 ciekawe miejsca w Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. To duma i chluba naszego kraju, doceniana nie tylko przez rodaków ale także przez obcokrajowców. Kraków ma niezwykle długą i ciekawą historię. W miejscu tym wydarzyły się różne sceny historyczne, które zapisały się na kartach historii. Ciekawe miejsca w Krakowie czekają na każdym kroku. Dlatego też miasto to jest obowiązkowym punktem na mapie Polski dla każdego turysty, który interesuje się historią naszego kraju. To także miejsce, gdzie można wspaniale wypocząć i dobrze się bawić.

Ciekawe miejsca w Krakowie dla turysty

Na zwiedzanie Krakowa należy sobie zorganizować co najmniej kilka dni. W jeden dzień nie ma możliwości zwiedzić wszystkich najciekawszych miejsc w tym mieście. Dlatego planując wyjazd do Krakowa należy sobie wcześniej zorganizować noclegi w mieście, które będą się znajdowały w dogodnej lokalizacji. Jeśli jednak nie uda nam się zorganizować sobie noclegu w centrum miasta nie mamy się czym martwić, na terenie Krakowa bardzo sprawnie działa komunikacja miejska, którą można tanio poruszać się po całym mieście. Jest to bardzo ekonomiczny i przyjemny sposób przemieszczania się po Krakowie.

JELENIA GÓRA ATRAKCJE – sprawdź!

ciekawe miejsca w Krakowie

Krakowski rynek

Obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa jest oczywiście krakowski rynek. Stare Miasto Kraków w 1978 roku zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Rynek krakowski ma kształt kwadratu i jest zbiegiem aż 11 ulic. Przez sam środek rynku przebiega Droga Królewska, która znajduje się w tym miejscu od czasów Średniowiecza. Jako ciekawe miejsce w Krakowie dostarcza mnóstwa atrakcji. Na rynku znajduje się wiele miejsc godnych uwagi, wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują Sukiennice – we wnętrzach tego obiektu odbywają się jarmarki i nie tylko; Kościół Świętego Wojciecha, Wieża Ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza i rzeźba Igora Mitoraja.

Na obrzeżach rynku stoi zabytkowy Kościół Mariacki. To z jego wieży codziennie co godzinę rozbrzmiewa na cały Kraków Hejnał Mariacki. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli krakowskich.

Zamek Królewski na Wawelu

Kolejnym bardzo charakterystycznym miejscem na mapie Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu. Zamek pochodzi z XI wieku, do dzisiaj zachowało się wiele elementów tej średniowiecznej architektury. Zamek ma styl renesansowy, barokowy i neoklasycystyczny. Jego ozdobą jest przepiękny dziedziniec z krużgankami arkadowymi , wieże mieszkalne oraz Brama Wjazdowa Bartłomieja Berrecciego. Wnętrza Zamku są otwarte dla zwiedzających, a jest co zwiedzać, bo wnętrza te są bardzo ozdobne i efektowne.

ciekawe miejsca w Krakowie

Smok Wawelski – najstarsza legenda Krakowa

Najstarszą legendą o Krakowie, jest legenda o Smoku Wawelskim. Tą legendę znają dorośli i dzieci, upamiętnieniem tej legendy jest rzeźba Bronisława Chromego, która znajduje się u wylotu Smoczej Jamy. Rzeźba stoi nas rzeką Wisłą przy Wzgórzu Wawelskim. Jej charakterystyczną cechą jest to, że zieje prawdziwym ogniem co trzy minuty. Ciekawe miejsca w Krakowie znajdują się nie tylko wokół rynku, ale i w wielu innych dzielnicach!

Kraków jest niezwykłym miejscem, gdzie na każdym kroku można poznać historię tego miasta. Liczne zabytki, dobrze rozbudowana baza gastronomiczna i noclegowa, atrakcje w różnych częściach miasta, to wszystko sprawia, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypad.

Krakowski Kazimierz – ciekawe miejsca w Krakowie

Gdy opuścimy już okolice starego miasta i Wawelu, to możemy udać się na pobliski Kazimierz. To miejsce, które ma swój unikalny klimat i historię. Są tu klimatyczne kawiarnie, restauracje i muzea. Możemy też pospacerować po uliczkach z historycznymi kamienicami. Gdy zgłodniejemy, możemy odwiedzić plac Nowy. To tutaj stoi słynny okrąglak. Co to za ciekawe miejsce w Krakowie? W tym małym budynku znajdziemy kilka punktów z zapiekankami. Przeszły one już do krakowskiej legendy! Koniecznie trzeba spróbować. Klimat Kazimierza w towarzystwie pysznych zapiekanek tworzy idealne połączenie.

Przyroda w Krakowie też zachwyca

Ciekawe miejsca w Krakowie nie ograniczają się tylko do jedzenia i budynków. Jest tu wiele pięknych miejsc, które zachwycają swoją przyrodą. Zacznijmy od Zakrzówka. To pozostałość po dawnym kamieniołomie, który teraz jest zalewem. Piękne widoki, które przyciągają spacerowiczów! Warto udać się też na drugą stronę Krakowa, do Nowej Huty. Tutaj również znajdziemy zalew – Nowohucki. Ten jest świetnie zagospodarowany. Są tu foodtrucki, ścieżki, plac zabaw oraz możliwość wynajęcia rowerków wodnych. Do tego piękne drzewa, fontanna, a także coś dla zdrowia! Mowa tu o tężni, w której można odetchnąć świeżym powietrzem.

ciekawe miejsca w Krakowie

Nowa Huta to także Przylasek Rusiecki. W lecie można oddać się tu opalaniu i pływaniu w wodzie. Obecnie miejsce to przeszło gruntowną przebudowę. Jest w pełni przystosowane do letnich wycieczek. Znajdziemy tu kładki do spacerowania po wodzie, plażę oraz zaplecze gastronomiczne. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i po prostu się zrelaksować!

KARPACZ ATRAKCJE TURYSTYCZNE – sprawdź!

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty produktów zakupionych w Homla
Studia podyplomowe
KATAR

Jesteś zainteresowany reklamą?

KATAR