dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Urlop

Najbardziej fascynujące i ciekawe miejsca w Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. To duma i chluba naszego kraju, doceniana nie tylko przez rodaków ale także przez obcokrajowców. Kraków ma niezwykle długą i ciekawą historię. W miejscu tym wydarzyły się różne sceny historyczne, które zapisały się na kartach historii. Dlatego też miasto to jest obowiązkowym punktem na mapie Polski dla każdego turysty, który interesuje się historią naszego kraju. To także miejsce gdzie można wspaniale wypocząć i dobrze się bawić.

Ciekawe miejsca w Krakowie dla turysty

Na zwiedzanie Krakowa należy sobie zorganizować co najmniej kilka dni. W jeden dzień nie ma możliwości zwiedzić wszystkich najciekawszych miejsc w tym mieście. Dlatego planując wyjazd do Krakowa należy sobie wcześniej zorganizować noclegi w mieście, które będą się znajdowały w dogodnej lokalizacji. Jeśli jednak nie uda nam się zorganizować sobie noclegu w centrum miasta nie mamy się czym martwić, na terenie Krakowa bardzo sprawnie działa komunikacja miejska, którą można bardzo tanio poruszać się po całym mieście. Jest to bardzo ekonomiczny i przyjemny sposób przemieszczania się po Krakowie.

Krakowski rynek

Obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa jest oczywiście krakowski rynek. Stare Miasto Kraków w 1978 roku zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Rynek krakowski ma kształt kwadratu i jest zbiegiem aż 11 ulic. Przez sam środek rynku przebiega Droga Królewska, która znajduje się w tym miejscu od czasów Średniowiecza. Na rynku znajduje się wiele miejsc godnych uwagi, wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują Sukiennice – we wnętrzach tego obiektu odbywają się jarmarki i nie tylko; Kościół Świętego Wojciecha, Wieża Ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza i rzeźba Igora Miltoraja.

Na obrzeżach rynku stoi zabytkowy Kościół Mariacki. To z jego wieży codziennie co godzinę rozbrzmiewa na cały Kraków Hejnał Mariacki. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli krakowskich.

Zamek Królewski na Wawelu

Kolejnym bardzo charakterystycznym miejscem na mapie Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu. Zamek pochodzi z XI wieku, do dzisiaj zachowało się wiele elementów tej średniowiecznej architektury. Zamek ma styl renesansowy, barokowy i neoklasycystyczny. Jego ozdobą jest przepiękny dziedziniec z krużgankami arkadowymi , wieże mieszkalne oraz Brama Wjazdowa Bartłomieja Berrecciego. Wnętrza Zamku są otwarte dla zwiedzających, a jest co zwiedzać, bo wnętrza te są bardzo ozdobne i efektowne.

Smok Wawelski – najstarsza legenda Krakowa

Najstarszą legendą o Krakowie, jest legenda o Smoku Wawelskim. Tą legendę znają dorośli i dzieci, upamiętnieniem tej legendy jest rzeźba Bronisława Chromego, która znajduje się u wylotu Smoczej Jamy. Rzeźba stoi nas rzeką Wisłą przy Wzgórzu Wawelskim. Jej charakterystyczną cechą jest to, że zieje prawdziwym ogniem co trzy minuty.

Kraków jest niezwykłym miejscem, gdzie na każdym kroku można poznać historię tego miasta. Liczne zabytki, dobrze rozbudowana baza gastronomiczna i noclegowa, atrakcje w różnych częściach miasta, to wszystko sprawia, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *