TurystykaUrlop

Karpacz atrakcje turystyczne i więcej

Karpacz atrakcje turystyczne i więcej

Na terenie Karpacza i okolic można znaleźć bardzo wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Warto zapoznać się z najlepszymi pomysłami na wycieczki oraz dowiedzieć nieco więcej na temat poszczególnych miejsc i obiektów. Karpacz atrakcje turystyczne i znacznie więcej – czego szukać?

Karpacz atrakcje turystyczne – dla miłośników przyrody

Świątynia Wang

Wśród najpopularniejszych atrakcji Karpacza można w szczególności wyróżnić Świątynię Wang, która stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych elementów miasta. Świątynia powstała na przełomie dwunastego i trzynastego wieku. Stworzono ją z sosnowych bali, co sprawia, że ma niepowtarzalny klimat, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Aktualnie świątynię uznaje się za jeden z najstarszych drewnianych kościołów na terenie Polski.

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE – sprawdź!

Wodospad Dziki

Karpacz atrakcje turystyczne obejmują również takie miejsce jak Wodospad Dziki. Dziki Wodospad znajduje się na rzeczce Łomnicy. Zapora została wybudowana w latach 1910-1915 i stanowi fantastyczną atrakcję turystyczną w okolicy. Wizytę nad pięknym wodospadem z powodzeniem można połączyć ze zwiedzaniem innych atrakcji tej okolicy. Wśród nich można wymienić wjazd kolejką na Kopę, a także odwiedzenie Schroniska Samotnia.

karpacz atrakcje turystyczne

Góra Witosza

Kolejnym miejscem, które znajduje się niedaleko od Karpacza, jest Góra Witosza. Znajduje się ona w niewielkiej odległości od Zamku Henryka, dlatego można odwiedzić te dwie atrakcje turystyczne jednego dnia. Z góry można podziwiać fantastyczną panoramę okolicy, a spacer będzie doskonałym sposobem na odrobinę aktywności fizycznej podczas codziennego funkcjonowania. Zainteresowane osoby mogą również zapoznać się z ciekawostkami na temat tego miejsca. Warto je odwiedzić.

Karpacz atrakcje turystyczne – dla znawców historii

Zapora na Łomnicy

Ciekawą atrakcją w Karpaczu jest również zapora na Łomnicy, która chętnie jest odwiedzana przez turystów ze względu na swoje urokliwe położenie. Zapora retencyjna została wybudowana w latach 1910-1915. Obiekt liczy około stu pięciu metrów i przebiega przez niego czerwony szlak turystyczny. Jeśli się nim pójdzie to można zobaczyć piękne bloki skalne, które stanowią fantastyczną atrakcję przyrodniczą tego regionu.

Zamek Henryka

W niewielkiej odległości od Karpacza można znaleźć taką atrakcję turystyczną jak Zamek Henryka. Znajduje się on na szczycie wzgórza Grodno, nad Zbiornikiem Sosnówka. Można do niego dojść przyjemnym spacerem z parkingu, na którym pozostawiło się samochód. Zamek będzie fantastyczną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ze wzgórza można podziwiać fantastyczne widoki na okolice, zarówno zbiornik, jak i góry. Dzięki temu można poczuć niesamowity klimat tego wyjątkowego miejsca.

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w Karpaczu

Punkt Grawitacyjny

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Karpacza bez wątpienia jest Punkt Grawitacyjny, który warto odwiedzić. Punkt nazywany jest również Magiczną oraz Czarodziejską Górką. Znajduje się przy ulicy Strażackiej, w niewielkiej odległości od Dzikiego Wodospadu. Na terenie punktu można zaobserwować niezwykłe zjawiska optyczne, dlatego jest to miejsce, które bardzo chętnie odwiedzane jest przez dzieci. Kierowcy bardzo chętnie sprawdzają tutaj grawitację.

karpacz atrakcje turystyczne

Młynek Miłości

Na terenie Karpacza można również znaleźć taką atrakcję jak Młynek Miłości. Położony jest przy ulicy Karkonoskiej, w niewielkiej odległości od Świątyni Wang. Młyn nie ma dużych rozmiarów, a cała jego konstrukcja została zmodernizowana w 2012 roku. Jest to idealne miejsce spotkań dla wszystkich zakochanych osób, dlatego zdecydowanie warto go odwiedzić. Miejsce prezentuje się bardzo urokliwie, a w jego pobliżu można również znaleźć atrakcyjny plac zabaw dla dzieci.

Muzea

Wśród najciekawszych atrakcji Karpacza można również znaleźć liczne muzea. Wycieczka do nich będzie idealnym pomysłem w przypadku niepogody na zewnątrz, dlatego warto ją rozważyć. Największą popularnością cieszy się Muzeum Karkonoskie Tajemnice. Natomiast z dziećmi warto wybrać się do Muzeum Zabawek lub Muzeów Klocków Lego. Możliwe jest również odwiedzenie Muzeum Sportu i Rekreacji, które sprawdzi się w przypadku osób aktywnych i lubiących sport. Oferta muzealna na terenie Karpacza jest bardzo szeroka, dlatego na pewno uda się wybrać interesujący obiekt.

JELENIA GÓRA ATRAKCJE – sprawdź!

Udostępnij