Rekreacja

Masz ochotę na niesamowite wakacje? Wybierz się na pole namiotowe!

Masz ochotę na niesamowite wakacje? Wybierz się na pole namiotowe!

Nawet miłośnicy luksusowego SPA i wszelkich możliwych wygód pięciogwiazdkowych hoteli mogą się zachwycić kontaktem z naturą i przygodą spędzenia nocy na polu namiotowym. W Polsce funkcjonuje wiele kempingów, które oferują naprawdę wiele. Dzikość, kontakt z naturą, spokój i odpoczynek od natłoku nowoczesnych technologii to niewątpliwe zalety tej formy wypoczynku. Ponadto, wakacje pod namiotem nie należą do drogich rozrywek, co również sprawia, że śmiało możemy sobie na nie pozwolić.

Kempingi w Polsce – gdzie je znajdziemy?

Właściwie w każdym województwie znajdziemy godne uwagi pola namiotowe. Najwięcej tego typu miejsc znajduje się oczywiście w województwach nadmorskich, ale na terenie Małopolski i Dolnego Śląska również możemy oddawać się niczym nie skrępowanym rozkoszom obcowania z przyrodą na polu namiotowym. Współczesne pola namiotowe oferują wysoki poziom dostępnej infrastruktury, która zdecydowanie podnosi komfort pobytu. Łazienki są nowoczesne, przestronne i czyste. Oznacza to, że nie musimy całkowicie rezygnować z wygód cywilizacji, a jednocześnie możemy nocować wprost na łonie natury.

Pola namiotowe – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wakacje na polu namiotowym, możemy również zdecydować się na nieco wygodniejsze rozwiązanie i nocować w kamperze. Od naszych preferencji zależy co wybierzemy. Jeżeli podróżujemy z bardzo małymi dziećmi, to być może kamper będzie lepszym wyborem. Natomiast starszym przedszkolakom czy pierwszoklasistom namiot zdecydowanie przypadnie do gustu, a to sprawi, że dzieciaki przeżyją niezapomniane wakacje.
Aby mieć pewność, że pobyt spełni oczekiwania nasze i naszych dzieci, należy zwrócić uwagę na atrakcje, które znajdują się na terenie pola namiotowego oraz w najbliższej okolicy.
Na pewno musimy podjąć decyzję jakie obiekty zapewnią nam odpowiedni wypoczynek. To od nas zależy czy zdecydujemy się na wypoczynek w górach, w pobliżu jeziora czy może zabawę na kajakach na rzece?
Podstawową kwestią jest bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny, dlatego warto się rozeznać czy jeżeli wybieramy się choćby na spływ, będziemy mieli dostęp do doświadczonych instruktorów, których wsparcie pomoże nam bawić się przede wszystkim bezpiecznie.
Ponadto, dobrze jeżeli na terenie pola namiotowego mamy dostęp do sklepiku i kuchni. Nie będziemy musieli opuszczać naszej sielskiej oazy, by zakupić produkty na obiad czy śniadanie. W kuchni będziemy mogli wspólnie przyrządzać posiłki, co będzie fantastyczną rozrywką dla naszych dzieciaków.

Tematyczne pola namiotowe

Jeżeli sam pobyt na łonie natury to dla nas za mało, to warto wiedzieć, że w Polsce z powodzeniem funkcjonują pola namiotowe, prowadzone przez prawdziwych pasjonatów. Jeżeli mamy ochotę spróbować swoich sił choćby w jodze, a może już trenujemy od dawna, to możemy się wybrać w okolice Tarnowskich Gór, gdzie na Camp9 popracujemy nad balansem w naszym życiu.
Najlepsze pola namiotowe w Polsce to znacznie więcej niż tylko miejsce do spania. Piękny krajobraz i spokój wypoczynku nad wodą może nam urozmaicić wizyta w stadninie koni. Takie atrakcje spotkamy choćby na polu namiotowym Latarnik w okolicach Zalewu Szczecińskiego.

Mało uczęszczane miejsca

Na liście największych atrakcji Polski zazwyczaj brakuje miejsca dla Beskidu Małego. Tymczasem w miejscowości Osiek w pobliżu Oświęcimia możemy nocować na fantastycznym kempingu, który jest świetną bazą wypadową do okolicznych parków rozrywki, ale przede wszystkim na górskie wyprawy w Beskid Mały. Góry w tym paśmie nie są wymagające, za to ze względu na małą popularność pozwalają na rozkosznie samotne spacery.
Pola namiotowe to zdecydowanie przepustka do rozrywki dla wszystkich: starych i młodych.

Zobacz: POPULARNE GRZYBY 2021 – DOLNOŚLĄSKIE

Udostępnij