Porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze skanera stomatologicznego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze skanera stomatologicznego?

Stomatologia to jedna z najsilniej rozwijających się dziedzin medycyny. Nie da się bowiem ukryć, że w obecnych czasach również dla nas samych dbanie o zęby stało się wyjątkowo istotne. Chcemy bowiem cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem i móc się nim pochwalić w dosłownie każdej sytuacji. Przed stomatologią stawiane są więc coraz to nowsze wyzwania. Jednym z nich jest dopasowanie wykorzystywanych narzędzi i sprzętów, które umożliwią przeprowadzenie nawet najbardziej wymagających badań. Jednym z nich są skanery wewnętrzustne, czyli nic innego jak skanery stomatologiczne. Na co jednak warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ilość kamer ma znaczenie w przypadku skanerów stomatologicznych

Nie da się ukryć, że jednym z wyznaczników jakości oraz funkcjonalności skanerów stomatologicznych jest liczba kamer, w jakie są one wyposażone. Niektóre modele jak np. te, które dostępne są na https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne, posiadają 2 lub 3 kamery. Z całą pewnością takie rozwiązanie będzie absolutnie optymalne i wystarczające do pracowni stomatologicznej. Choć mówi się, że w przypadku skanerów stomatologicznych im więcej kamer tym lepiej, to jednak nie ma sensu wybierać takich urządzeń, których potencjału nie będzie można wykorzystać. Skanery z jedną kamerą, choć spełnią swoją funkcję, to jednak w obliczu nowoczesnej stomatologii nie będą one wstanie zapewnić wyjątkowo wysokiej precyzji. Wobec tego modele z 2 lub 3 kamerami wydają się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Zwróćmy uwagę na producenta

Tajemnicą nie jest fakt, że w gabinetach stomatologicznych nie ma miejsca na żadne kompromisy, a szczególnie na te, pod względem jakości. Wobec tego wybierając skaner stomatologiczny, trzeba również zwrócić uwagę na jego producenta. Modele od renomowanych wykonawców, którzy dostarczają rozwiązania dla branży stomatologicznej od wielu już lat, są z całą pewnością świetnym rozwiązaniem. Zagwarantują one nie tylko optymalne parametry, ale także długą i bezawaryjną pracę. Warto więc mieć ten aspekt na uwadze.

Cena również ma znaczenie

Finalnym aspektem, który trzeba uwzględnić podczas wyboru skanera stomatologicznego, są względy ekonomiczne. Nie ukrywajmy, ale na rynku znajdziemy urządzenia z maksymalnie wysokiej półki cenowej, ale także i takie, z najniższej. Które rozwiązanie będzie korzystne? Otóż najlepiej stawiać na skanery ze średniej półki cenowej. Stanowią one bowiem swoisty kompromis i złoty środek zarówno pomiędzy ich ceną, jak i ich funkcjonalnością oraz wysoką jakością.

 

Udostępnij