Rowery górskie to jedne z najbardziej charakterystycznych konstrukcji na rynku jednośladów. Stosowane w nich komponenty, często pełna amortyzacja, jak i sportowa geometria często przyciągają nieświadomych użytkowników, którzy oczekują od nich zupełnie innego charakteru niż ten, do jakiego zostały stworzone. Sprawdźmy, gdzie najlepiej sprawdzają się rowery górskie i co dają nam ich cechy charakterystyczne.
Rowery górskie – konstrukcja na najtrudniejsze tereny
Geometria rowerów górskich została zaprojektowana tak, by oferować użytkownikom wydajność, pewność i przyczepność na najtrudniejszych trasach w górach i lasach. Ich amortyzacja – zarówno z przodu, jak i z tyłu – odpowiada nie za dodatkową wygodę, lecz za właściwą przyczepność. Rowery górskie przemieszczają się po mokrych kamieniach, błocie, piachu czy korzeniach, a zadaniem amortyzacji jest sprawić, by koła w kontakcie z takim elementem nie straciły przyczepności. Dodatkowo, takie konstrukcje posiadają geometrię, w której jedzie się z pochylonymi plecami i szeroko rozstawionymi rękami. Taka pozycja nie należy do wygodnych, z czego warto zdawać sobie sprawę rozważając zakup roweru górskiego jako wygodnego do przemieszczania się po dziurawych chodnikach czy wysokich krawężnikach w mieście.
Na jakie rowery górskie warto zwrócić uwagę?
W rozpoczynającym się właśnie nowym sezonie szczególną uwagę warto zwrócić na kilku producentów, którzy tworzą rowery górskie z prawdziwą pasją, zamiłowaniem i doświadczeniem. Polska marka NS Bikes zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych rowerów górskich, na których jazda w trudnych terenach będzie czystą przyjemnością. Marki Scott i Trek przy tworzeniu konstrukcji górskich zwracają szczególną uwagę na szczegóły i stosowanie wysokiej klasy komponentów. Osoby, które dopiero planują zakup swojego pierwszego jednośladu o tym charakterze i nie chcą wydawać dużej sumy powinny poznać bliżej rowery górskie Kellys.
Poszukując dwukołowca do gór i lasów możemy zauważyć, że niektóre modele dzielą się na rowery górskie damskie i rowery górskie męskie. Pierwsze z nich najczęściej posiadają siodełka dopasowane do potrzeb kobiet, a także górną rurę ramy obniżoną dla wygodniejszego wsiadania i schodzenia z jednośladu. Bardziej wyspecjalizowane modele jednak nie będą posiadały takiego podziału. Rowery górskie mają na celu być przystosowanymi do konkretnych tras, dlatego przy ich zakupie kierujemy się rozmiarem, nie przykładając dużej uwagi na dopasowanie do płci.
Renomowane marki oferują także rowery górskie dziecięce. Konstrukcje te skierowane do młodzieży coraz częściej są wyposażane równie dobrze, co modele dla dorosłych. Sprawia to, że dzieci od najmłodszych lat mogą przyzwyczajać się do konstrukcji dorosłego roweru, a także trenować do profesjonalnej jazdy bez ograniczeń.
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
Rowery górskie Warszawa dostępne są w sklepach BikeSalon mieszczących się przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Jeżeli interesują nas rowery górskie Gdańsk, powinniśmy odwiedzić BikeSalon mieszczący się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Rowery górskie online również kupimy u tego renomowanego sprzedawcy, przez sklep internetowy bikesalon.pl. Wybierając ofertę tego sklepu mamy pewność, że kupimy wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie, będziemy mieć możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy w doborze jednośladu oraz uzyskania uprawniającej do zniżek karty stałego klienta.
Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl