Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Pomysły na aktywne wakacje w Polsce

15 listopada 2020

W Polsce istnieje bardzo wiele fantastycznych miejsc, które idealnie sprawdzą się podczas wakacji. Wiele osób zastanawia się, jak spędzić aktywne wakacje w Polsce. Warto się tego dowiedzieć, ponieważ ciekawych możliwości jest bardzo wiele.

Rodzinne wakacje nad morzem

Aktywne wakacje w Polsce z powodzeniem można spędzić nad morzem ze swoją rodziną. W kraju można bez większych problemów znaleźć puste i piękne plaże, na których w aktywny sposób będzie można spędzać swój wolny czas z rodziną. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają małe dzieci. Nad polskim morzem bardzo dużą popularnością cieszy się sport taki jak wind- lub kitesurfing. Oprócz tego nad morzem znajduje się również wiele fantastycznych tras rowerowych, na których można jeździć na przykład na rowerze lub na rolkach. Nad morzem z powodzeniem można również spacerować i jest to idealna aktywność dla wszystkich osób, niezależnie od ich wieku czy też innych czynników.

Joga na Mazurach

Wśród popularnych kierunków na aktywne wakacje w Polsce można również wymienić Mazury. Szczególnie polecaną aktywnością w tym rejonie jest na przykład joga. Codzienne ćwiczenia w otoczeniu natury z całą pewnością będą miały korzystny wpływ na stan psychiczny każdego człowieka. Dzięki temu istnieje możliwość regeneracji, a także wyciszenia. Dlatego będzie to idealny pomysł na wakacje w przyjemnym, a zarazem aktywnym otoczeniu.

Kraków na weekend

Bardzo dobrym kierunkiem na wakacje w Polsce jest również Kraków. W tym mieście można znaleźć bardzo wiele interesujących atrakcji turystycznych, z którymi każdy powinien się zapoznać. Odwiedzenie Krakowa to idealny pomysł na weekend, ponieważ w krótkim czasie będzie można zwiedzić i zobaczyć wiele miejsc. Podczas wizyty w Krakowie warto również odwiedzić tamtejsze sklepy oraz punkty gastronomiczne, aby spróbować regionalnej kuchni. Będzie to fantastyczny pomysł.

Mazowsze dla aktywnych

Aktywne wakacje w Polsce z powodzeniem można również spędzić na Mazowszu. W stolicy kraju, czyli Warszawie, znajduje się wiele fantastycznych miejsc, które są warte odwiedzenia. Wśród nich można wymienić w szczególności historyczne zabytki. Oprócz tego na Mazowszu można również znaleźć bardzo wiele mniejszych miejscowości, w których także można zwiedzić wiele różnych obiektów. Mazowsze to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich zapracowanych osób, które nie posiadają zbyt dużej ilości wolnego czasu, aby wybrać się gdzieś dalej.

Spływ Krutynią

Bardzo interesującym sposobem na spędzenie aktywnego czasu w Polsce są na przykład spływy kajakowe. Wśród najbardziej popularnych atrakcji tego rodzaju można w szczególności wymienić spływ Krutynią. Prowadzony jest on od Sorkwit do Rucianego-Nidy. Odcinek ten zazwyczaj przepływa się w dziesięć dni. W międzyczasie można nocować na przykład na polach namiotowych czy też u gospodarzy. Jest to bardzo dobry sposób na aktywne spędzenie urlopu, dlatego warto skorzystać z takiego rozwiązania. Dodatkowo można podziwiać malownicze tereny.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzinne Boże Narodzenie w hotelu Polanica-Zdrój
co przygotować na grilla ze znajomymi
krakowska jaskinia solna

Jesteś zainteresowany reklamą?

krakowska jaskinia solna