Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Rozpoczynasz remont? To poznaj Big Bagi!

20 października 2022 big bagi

Wszyscy remonty oraz pracę firm budowlanych kojarzymy sobie, zupełnie błędnie, wyłącznie z dużymi kontenerami i paletami, na których wprost pod drzwi lub na plac budowy dostarczany jest np. kamień dekoracyjny czy inne materiały. Tak naprawdę jednak na rynku znajdują się także Big Bagi – duże, pojemne i niezwykle mocne polipropylenowe worki, które mogą wytrzymać obciążenie rzędu 1500 kg! Mają wiele zalet, ciekawą charakterystykę pracy oraz mnóstwo zastosowań, dzięki którym spotyka się je na rynku coraz częściej. Poznaj je z bliska!

Big Bag – worki, które zmieniły świat transportu w budownictwie

Worki typu Big Bag to duże i pojemne worki, które mogą pomieścić nawet niespełna 1500 litrów przeróżnych materiałów, używanych wbrew pozorom nie tylko w budownictwie. Charakterystyczną cechą worków Big Bag jest z całą pewnością ich budowa, a w zasadzie skomplikowana konstrukcja. Całość została wykonana z polipropylenowych włókien, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Wzmocnienia znajdujące się w miejscach łączeń poszczególnych płacht materiału, po boku i na dole, dodatkowo wzmacniają całą konstrukcję. Dzięki temu worek Big Bag nie dość, że mieści nawet 1500 litrów materiału, to także nawet 1000 kg obciążenia i więcej!

Zalety worków Big Bag – dlaczego świat na ich punkcie oszalał?

Worki Big Bag mają mnóstwo zalet, które stanowią główny powód ich stale rosnącej i ogromnej popularności. Należy do nich między innymi uniwersalność. Artykuły te można wykorzystać do przewozu:

  • żwiru oraz piasku i innych budowlanych materiałów sypkich,
  • granulatów,
  • paliw stałych (ekogroszku, brykietu, pelletu),
  • odpadów budowlanych i remontowych,
  • zboża i paszy dla zwierząt,
  • gruzu powstającego podczas remontu (wtedy stanowią świetną alternatywę dla kontenerów).

To oznacza, że worki Big Bag z Częstochowy są niezwykle uniwersalne, to jednak nie koniec ich zalet. Kolejną, bardzo istotną z punktu widzenia przedsiębiorcy, jest z całą pewnością łatwość przechowywania. Worki są miękkie i wykonane z cienkiego materiału, a przy tym także bardzo lekkie i plastyczne. W rezultacie można w miejsce kilku palet postawić nawet kilkadziesiąt Big Bagów.

Najważniejsze parametry Big Bagów

Worki typu Big Bag różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim ich użytkowaniem. Na rynku znajdziemy modele jednorazowe, które należy wyrzucić po przewiezieniu materiału na miejscu jego odbioru, a także wielorazowe. Ich ogromną zaletą jest z kolei niższy jednostkowy koszt przewozu, gdyż można ich używać w dokładnie tym samym celu ponownie i to niejeden raz. 

Różnice występują także w obrębie ilości uchwytów. Są worki z jednym uchwytem oraz z dwoma, a nawet z czterem. Różnice te występują ze względu na rodzaj produktu oraz wagi obciążenia. Poszczególne worki różnią się także materiałem. Wszystkie są co prawda wykonane z polipropylenu, jednak wśród nich znajdują się te powlekane i niepowlekane.

Dlaczego warto używać Big Bagów?

Big Bagi to z wielu powodów najlepsze akcesorium transportowe, które zaczyna wypierać pozostałe formy przewozu różnych materiałów. Są łatwe w przechowywaniu, mocne i trwałe, bezpieczne i bardzo tanie w stosunku do ich ogromnej trwałości. Jak nic innego liczy się jednak ich producent. Najlepsze firmy, które produkcją tego typu materiałów zajmują się od wielu lat, są w tym doświadczone. W efekcie wykorzystują sprawdzone linie produkcyjne oraz surowce odporne na działanie typowych chemikaliów i warunków atmosferycznych.

źródło zdjęć: freepik.com

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez