dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

zabawki
Porady

Ulubione zabawki naszych dzieci

Stworzenie pięknego dzieciństwa własnym pociechom, między innymi poprzez zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa oraz pełnej akceptacji i miłości. Do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebne są oprócz uczuć, również odpowiednie warunki, zabawa oraz zabawki. Z pewnością jednak największą wartość dla każdego dziecka ma czas spędzony z rodzicami na wspólnych aktywnościach i zabawach. Wybierając więc zabawki dla własnego dziecka, należy kierować się przede wszystkim jego zainteresowaniami oraz możliwościami wykorzystania ich do wspólnej zabawy. Jeśli ulubioną postacią bajkową dziecka jest Myszka Minnie zabawki w postaci figurek lub pluszaków mogą posłużyć do kreatywnej zabawy w odgrywanie ról, natomiast gry i układanki do przyjemnej edukacji.

Zabawy kreatywne

Dzieci charakteryzują się bujną, często prawie nieograniczoną wyobraźnią i kreatywnością. Wspieranie tych zdolności poprzez zabawę jest więc niezwykle istotne. Jeśli ulubioną bajką dziecka oraz postacią z niej pochodzącą jest Myszka Minnie zabawki takie jak figurki, bądź też pluszaki mogą posłużyć do kreatywnych zabaw. Najbardziej kreatywną i jednocześnie rozwijającą zabawą z wykorzystaniem zabawek Myszki Minnie jest odgrywanie ról i tworzenie wymyślonych scenek. Dzieci w taki sposób mogą rozwijać swoją wyobraźnię, a jednocześnie naśladować w pewien sposób rzeczywiste sytuacje z otaczającego je świata. Odgrywanie ról przez dzieci, może posłużyć również do przedstawiania im norm zachowań społecznych, które rodzice pragną przekazać. Najciekawsze w tych zabaw będzie jednak dla dzieci z pewnością odgrywanie scenek w towarzystwie rodziców i spędzanie z nimi czasu w ciekawy sposób. 

Zabawy edukacyjne

Zabawa jest podstawową aktywnością każdego dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach jego życia. Oznacza to, że jest to jednocześnie najważniejsza metoda edukacyjna, dzięki której dziecko zdobywa pewne umiejętności i przyswaja wiedzę o otaczającym świecie. Ogromne znaczenie ma udział rodziców lub innych opiekunów w zabawie, dzięki czemu z pewnością będzie to efektywna nauka. Dziecko, którego ulubioną postacią jest Myszka Minnie, zabawki z jej wizerunkiem będzie chętnie wykorzystywać do wielu zabaw, również tych edukacyjnych, wymagających koncentracji i nauki nowych umiejętności.

Rozwój i edukacja poprzez zabawę to najlepsza aktywność dla każdego dziecka. Zapewnienie dziecku dostęp do interesujących dla niego zabawek, może być największą motywacją zarówno do zabawy edukacyjnej, jak i kreatywnej, dzięki której możliwe będzie nie tylko rozwijanie umiejętności dziecka, lecz również spędzanie wspólnego czasu z rodzicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.