dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

wyprawka dla kota
Lifestyle

Wyprawka dla kota – co warto kupić?

Wiele osób postanawia przygarnąć zwierzaka. Statystycznie kota najczęściej bierzemy ze schroniska lub z fundacji zajmującej się opieką nad bezdomnymi futrzakami. Rzadziej natomiast decydujemy się na zakup. Zanim jednak futerkowy przyjaciel trafi do naszego domu, trzeba zadbać o odpowiednią wyprawkę dla niego. Jak ją skompletować? W tym pomaga sklep zoologiczny Pupilek.com.pl.

Po pierwsze jedzenie

Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie jedzenie. Bazą prawidłowego żywienia powinna być mokra karma dla kota. Warto wybierać produkty zawierające jak największą zawartość mięsa. Nie należy przy tym stawiać na jeden rodzaj karmy. Kot przyzwyczajony przez lata do tego samego wariantu może nie chcieć jeść innych rzeczy. Tymczasem producenci raz na jakiś czas wprowadzają modyfikacje w swoich produktach. Najlepiej zatem postawić na dwa-trzy różne rodzaje karmy. Na początku trzeba poobserwować kota, by sprawdzić które smaki najbardziej mu odpowiadają. Ewentualnie karmę mokrą można uzupełnić też tą suchą. Ona bowiem dostarcza zwierzakowi wiele radości podczas gryzienia twardych kawałków. Dodatkowo ściera płytkę nazębną, dbając o właściwą higienę kociej jamy ustnej. Oczywiście odpowiednią karmę dla kota oferuje sklep zoologiczny Pupilek.com.pl.

Po drugie kuweta

Ponadto elementem kociej wyprawki powinna być solidna kuweta. Oczywiście również oferuje ją sklep zoologiczny Pupilek.com.pl. Dostępne są zarówno modele otwarte, jak i te zamknięte. Kot raczej przyzwyczai się do każdego wariantu. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca do jej postawienia. Aby zwierzak czuł się komfortowo załatwiając swoje potrzeby fizjologiczne, potrzebuje ustronnego miejsca, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. Nie jest zatem dobrym pomysłem stawianie kuwety w korytarzu lub w innym miejscu, w którym często ktoś przechodzi. Dużo osób stawia kuwetę po prostu w łazience. Dzięki temu bisko jest też toaleta, do której można wyrzucić zużyty żwirek.

Po trzecie dodatkowe akcesoria

W sklepie internetowym Pupilek.com.pl znajdziesz też pozostałe akcesoria do kociej wyprawki. Aby zwierzak nie niszczył mebli warto nabyć stabilny drapak, dostosowany do rozmiarów kota. Dostępne są różne modele – słupkowe, nakładane na krzesła, a także drapaki poziome. Niektóre posiadają też dodatkowe skrytki albo platformy. Ponadto kotu potrzebne jest wygodne posłanie. Oczywiście to kupione specjalnie dla niego może wcale nie przypaść mu do gustu. Koty wyjątkowo często zmieniają miejsce do spania. Niewątpliwie jednak na początek przyda się posłanie w formie budki, w którym maluch będzie mógł się schować i oswoić z nowym otoczeniem. Warto też zadbać o zestaw zabawek. Kot potrzebuje bowiem aktywności fizycznej. Najlepiej sprawdzają się drobne maskotki z kocimiętką, a także wędki, za którymi kot będzie biegał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *