Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zabiegi wspierające leczenie trądziku

19 stycznia 2022 Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej w Estee Medic Wrocław.

Trądzik to choroba skóry, która często nazywana jest schorzeniem cywilizacyjnym. Choroby cywilizacyjne to nic innego jak dolegliwości spowodowane rozwojem cywilizacji, która ma bezpośredni wpływ na degradację środowiska naturalnego i szereg innych kwestii związanych z nasiloną urbanizacją. Ogromny pęd życia, stres i nieodpowiednia dieta bazująca na produktach przetworzonych, również przyczyniają się do powstawania trądziku, nasilania już powstałych zmian skórnych i produkcji wolnych rodników, które negatywnie wpływają na wygląd i jakość skóry. 

Sposoby wsparcia leczenia trądziku

Pierwszym i niezbędnym krokiem w podjęciu walki z trądzikiem, i zmierzeniu się ze złagodzeniem zmian skórnych, jest wizyta u dermatologa. To lekarz będzie w stanie dobrać odpowiednie leki, znajdując źródło problemu. Aby jednak zmaksymalizować pożądane efekty i przywrócić skórze gładki wygląd i blask – niezbędna jest medycyna estetyczna Wrocław i jej innowacyjne oraz bezinwazyjne zabiegi. Istnieje kilka skutecznych metod wsparcia leczenia trądziku. Poznaj je i odkryj swoją skórę na nowo.

Dermapen – pobudzenie naturalnych procesów przebudowy tkanek skóry

Dermapen to skuteczny i nowoczesny zabieg medycyny estetycznejw Estee Medic Wrocław, który przynosi realne zmiany w wyglądzie skóry. Jest to innowacyjny zabieg mikronakłuwania frakcyjnego, które pobudza tkanki skóry do przebudowy. Podczas mikronakłuwania, do głębszych tkanek skóry, wtłaczane są dobroczynne substancje odżywcze. Taka procedura estetyczna wpływa bezpośrednio na realną poprawę wyglądu obszaru poddanego zabiegowi, pozostawiając skórę gładką, napiętą i odżywioną. Należy pamiętać, że zabieg ten, znajdujący się w ofercie gabinetu medycyny estetycznej Wrocław Estee Medic, przeznaczony jest dla osób, na skórze których nie występują aktywne zmiany zapalne. Do zabiegu Dermapenem klasyfikowane są wyłącznie osoby, których stany zapalne zostały złagodzone leczeniem dermatologicznym. W takim przypadku zabieg Dermapen pozwala wpłynąć pozytywnie na spłycenie blizn potrądzikowych, rozjaśnienie przebarwień i dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych, hamując powstawanie nowych niedoskonałości. Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej we Wrocławiu. 

Efektywna odpowiedź na walkę z niedoskonałościami skóry – oczyszczanie wodorowe

Kolejnym z zabiegów medycyny estetycznej we Wrocławiu, który polecany jest osobom cierpiącym na trądzik pospolity, jest oczyszczanie wodorowe. Ta procedura estetyczna pozwala na wtłoczenie w głąb skóry, dzięki nowatorskiemu urządzeniu HydroPeel H2, aktywnego wodoru. Wodór wykazuje niesamowite właściwości – walcząc z wolnymi rodnikami i poprawiając poziom nawilżenia skóry, z którym często walczą osobą z trądzikiem. Pacjenci dotknięci zmianami skórnymi często nadmiernie wysuszają swoją skórę, zaburzając jej płaszcz hydrolipidowy i wpływając negatywnie na poziom nawilżenia w tkankach. Zaburzona gospodarka wodna skóry wpływa na pogorszenie stanów zapalnych i powoduje, że zmiany skórne wolniej się goją, zostawiając większe przebarwienia, a w konsekwencji – głębokie blizny. Oczyszczanie wodorowe, jako jeden z polecanych zabiegów medycyny estetycznej Wrocław, wpływa na dotlenienie, nawilżenie skóry oraz wyregulowanie produkcji gruczołów łojowych, które w przypadku osób cierpiących na trądzik, wytwarzają sebum nadmiernie. Zabieg ten pozwala również na skuteczną redukcję uporczywych zaskórników. 

Moc kwasów – peelingi chemiczne Sesderma

Prawidłowe, delikatne złuszczanie zewnętrznych warstw skóry, które odbywa się pod okiem doświadczonego eksperta medycyny estetycznej Wrocław, jest niezwykle istotne w walce z trądzikiem. Peelingi chemiczne pozwalają dotrzeć do głębszych warstw skóry i dostarczyć im cennych substancji odżywczych, które pomogą w przebudowie tkanek skóry i pobudzą tkanki do efektywniejszej regeneracji. W efekcie skóra po peelingach kwasowych jest wygładzona, odżywiona, przebarwienia po trądziku zostają zminimalizowane, a produkcja gruczołów łojowych zostaje wyregulowana zapewniając redukcję przetłuszczania się buzi. Peelingi chemiczne, jako zabieg medycyny estetycznej Wrocław, są niezwykle doceniane przez osoby, których skóra została dotknięta trądzikiem, ze względu na ich działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co bezpośrednio wpływa na hamowanie powstawania nowych zmian skórnych.

Powyższe procedury medycyny estetycznej w Estee Medic Wrocław to skuteczne, nieinwazyjne i polecane zabiegi dla osób, które pragną wesprzeć dermatologiczne leczenie trądziku i zmaksymalizować pozytywne efekty. Odkryj już dziś nowe oblicze swojej skóry i pożegnaj niedoskonałości raz na zawsze z profesjonalną pomocą specjalistów Estee Medic Wrocław.

Artykuł sponsorowany

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty towarów do sklepu Ifriko
Szybkie zwroty do Unisono

Szybkie zwroty do Unisono

13 stycznia 2024

Jak zorganizować zwrot w sklepie Etam? Kompleksowy przewodnik

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zorganizować zwrot w sklepie Etam? Kompleksowy przewodnik