W twojej okolicy znajduje się stacja naprawy rowerów, a ty uwielbiasz jeździć na dwóch kółkach? Jesteś w komfortowym położeniu – wystarczy, że odwiedzisz taki punkt, a sprawdzisz stan swojego roweru, a także szybko uporasz się z drobnymi usterkami. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto odwiedzać stacje naprawy rowerów nawet wtedy, gdy jednoślad wydaje się być w doskonałym stanie.
Bezpłatny przegląd roweru
Nie ryzykuj awarią roweru podczas dłuższej wyprawy i regularnie sprawdzaj jego stan. Możesz to robić przed domem, w garażu lub na stacji naprawy. Poszukaj taką, która jest wyposażona w specjalne uchwyty do wieszania na nich pojazdów. W ten sposób skonstruowane są samoobsługowe stacje naprawcze IBOMBO PRS-SCANDIC.
Powieś rower na wspornikach, a łatwo i szybko stwierdzisz, czy układ hamulcowy działa tak, jak powinien. Przyjrzyj się łańcuchowi i oponom pod kątem tego, czy ich bieżnik nie jest zużyty i czy na ich powierzchnie znajdują się wybrzuszenia. Sprawdź, czy wszystkie części roweru (błotniki, pedały, dzwonek, uchwyt na bidon i bagażnik) nie są solidnie zamocowane. W razie potrzeby na stacji rowerów będziesz mógł je przykręcić.
Profesjonalne przygotowanie pojazdu do trasy
Planujesz wakacje na dwóch kółkach? Odwiedzenie stacji naprawy rowerów jest konieczne przed wyruszeniem na taką wyprawę.
To tam szybko sprawdzisz, jakie jest ciśnienie w oponach, a gdy okaże się za niskie, będziesz mieć możliwość, aby napompować koła. Za pomocą narzędzi dostępnych np. na stacji rowerów IBOMBO – wkrętaków, kluczy – wyregulujesz układ hamulcowy, a nawet przerzutki. Odwiedzając stację naprawczą, możesz też dopasować wysokość kierownicy tak, aby zapewnić sobie wygodę podczas prowadzenia pojazdu.
Korzystanie z takiego punktu jest bezpłatne. Dlatego odwiedzając stację, możesz sporo zaoszczędzić – pamiętaj, że oddanie roweru do serwisu może cię słono kosztować.
Dostępność
Wystarczy się rozejrzeć, a okaże się, że w miejscu, w którym mieszkasz, znajduje się przynajmniej kilka samoobsługowych stacji naprawy rowerów.
Najczęściej są one usytuowane przy centrach handlowych, a oprócz tego montuje się je na nowoczesnych osiedlach. W niektórych miastach znajdują się one przy przystankach, przy ważnych punktach komunikacyjnych oraz przy samych ścieżkach rowerowych. Zdarza się też, że inwestują w nie restauratorzy, właściciele obiektów hotelowych, klubów sportowych i siłowni.
Nie musisz długo szukać – stacje naprawcze są dziś stałym elementem miejskiego krajobrazu. Korzystanie z nich jest wygodne, dlatego nie omijaj ich, a zatrzymuj się przy nich, aby sprawdzić stan swojego roweru.
Łatwa naprawa
Wymiana dętki to dla ciebie czarna magia? Musisz wyregulować hamulce, ale nie wiesz od czego zacząć i jakich narzędzi użyć? Twoje przerzutki odmawiają posłuszeństwa, jednak nie chcesz wydawać fortuny w serwisie? Przyjedź na stację naprawczą dla rowerów, a dowiesz się, jak krok po kroku przeprowadzić naprawę.
Na obudowie takiej konstrukcji znajduje się kod QR, który wystarczy zeskanować za pomocą telefonu, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zreperować pojazd. Czytelna instrukcja wyświetli się na ekranie twojego smartfona – korzystając z dostępnych na stacji narzędzi, szybko poradzisz sobie z usunięciem usterki.
Bogate wyposażenie
Stacja naprawy do rowerów może być wyposażona w nawet kilkanaście narzędzi – taki jest np. model IBOMBO PRS-LV2.
Znajdziesz tam cały arsenał wkrętaków, kluczy, a nawet szczypce płaskie i łyżki do opon. Na takiej stacji można też naprawiać deskorolki – ma ona wbudowany uchwyt pneumatyczny do desek na kółkach. Natomiast aby zwiększyć komfort rowerzystów, montuje się w nich dozowniki przeznaczone na płyn do dezynfekcji rąk.
Właśnie dlatego zamiast zgłaszać się z jednośladem do serwisu i wydawać krocie, spróbuj naprawić go samodzielnie. Na stacji naprawy rowerów czekają na ciebie profesjonalne narzędzia, wsporniki, na których umieścisz rower, a nawet instrukcje naprawy konkretnych części, podzespołów. Szybko przekonasz się, że reperowanie jednośladu, jego konserwacja są łatwiejsze, niż myślisz.