dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Bezpiecznie do celu – systemy bezpieczeństwa Kidfix

Wspólna podróż samochodem z dzieckiem bywa ekscytująca, ale też wymagająca. Chcąc, by nasza pociecha jechała nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie, musimy zatroszczyć się o odpowiedni fotelik. Jednym z najbardziej cenionych i popularnych marek samochodowych systemów bezpieczeństwa dla dzieci jest Kidfix.  W naszej ofercie dostępne są liczne foteliki tej marki, dostosowane do dzieci w różnym wieku.

Jaki fotelik dla dziecka?

Najważniejszym czynnikiem, decydującym o wyborze adekwatnego fotelika jest wzrost oraz waga dziecka. Oczywiste jest, że kilkumiesięczny szkrab będzie potrzebował innego modelu fotelika, niż pomału przerastająca rodziców pociecha uczęszczająca do szkoły podstawowej. Najczęściej stosowanym kryterium klasyfikacji fotelików dziecięcych jest masa ich użytkownika. Ze względu na nią, wyróżniane jest pięć grup:

  • Grupa 0 –  przeznaczone dla dzieci o wadze do 9 kg, czyli mniej więcej do ukończenia 9 miesiąca życia. Umieszczane są w samochodzie tyłem do kierunku jazdy.
  • Grupa 0+ – dla dzieci o masie do 13 kg i półtora roczku. Umieszczane tyłem do kierunku jazdy.
  • Grupa I -dla dzieci o wadze 9-18 wieku i wieku od roczku do 4 lat. Umieszczane przodem do kierunku jazdy.
  • Grupa II – dla dzieci ważących 15-24 kg, czyli liczących sobie ok. 4-6 lat. Umieszczane przodem do kierunku jazdy.
  • Grupa III – dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg. Do tej kategorii należą dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-11 lat). Umieszczane przodem do kierunku jazdy

Oczywiście podane tutaj zalecenia wiekowe należy traktować raczej jako  wskazówki niż sztywne wyznaczniki. Dzieci rosną i rozwijają się w różnym tempie, dlatego też nie należą do rzadkości sytuacje, gdy 6-latek waży tyle samo co piątoklasista. Istnieją foteliki łączące różne kategorie wagowe np. Kidflix III S przeznaczony jest dla dzieci o wadze 15-36 kg (grupa II i III).

Dlaczego Kidfix?

Foteliki Kidfix na tle konkurencji, wyróżniają się nie tylko ergonomiczną budową, lecz także podwyższonymi standardami bezpieczeństwa. Dodatkowy punkt zaczepienie pasu w okolicach brzucha dziecka, chroni okolice miednicy przed urazami. Technologia SICT, zmniejszając odległość między wnętrzem samochodu a fotelikiem, redukuje siłę uderzenia w przypadku zderzeń bocznych. Z myślą o starszych, wyższych dzieci Kidfixy zostały dodatkowo wyposażone w regulowany, ergonomiczny zagłówek, utrzymujący odcinek szyjny kręgosłupa w bezpiecznej pozycji podczas jazdy.  Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody przyznane serii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *