dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Domowe ćwiczenia dla początkujących
Sport

Domowe ćwiczenia dla początkujących – przydatne akcesoria

Regularne ćwiczenia to klucz do dobrej formy i lepszego samopoczucia. Trening poprawiający wygląd i jędrność ciała można wykonywać nie tylko na siłowni. Za sprawą takich akcesoriów, jak hantle lub guma do ćwiczeń, aktywność fizyczna w domu staje się równie przyjemna i efektywna. Wystarczy tylko odrobina chęci i odpowiedni plan treningowy, który w łatwy sposób można tworzyć samodzielnie za pomocą inspiracji z internetu.

Sprzęt niezbędny do ćwiczeń

Wbrew pozorom aby rozpocząć aktywność w domu nie ma przymusu kupowania masy drogiego sprzętu. Na początek nie jest potrzebna profesjonalna bieżnia, rower czy zestaw hantli różnej wielkości. W przypadku ćwiczeń domowych, będących połączeniem tych siłowych i interwałowych, najważniejsza jest mata do ćwiczeń. Powinna być trochę grubsza niż ta do jogi, żeby podczas treningu nie odczuwać dyskomfortu. Warto również zainwestować w wygodny strój oraz dopasowane obuwie, które zapobiegnie nadmiernemu obciążeniu stawów. Dodatkowe akcesoria przydające się początkującym to guma do ćwiczeń oraz 1 lub 2 niewielki odważniki. Dla kobiet wystarczą hantelki 1-2 kg lub kettleball ok 5 kg, może się to wydawać na początku mało, jednak już 30 minutowy trening składający się z kilku serii siłowych pozwoli odczuć nawet taki ciężar. Warto co jakiś czas zwiększać obciążenie, szczególnie jeśli nie widzimy już większych postępów i nie odczuwamy progresu przez zbyt lekki sprzęt. Taka praca 2-3 razy w tygodniu pomoże w wyrzeźbieniu i wysmukleniu sylwetki. Używanie tego typu akcesoriów może również wpłynąć pozytywnie na cellulit i z czasem zmniejszyć jego widoczność. Dla lepszych efektów najlepiej łączyć aktywność z gumami do ćwiczeń z serią kardio czy interwałów. 

Trening z wykorzystaniem gum

Tego typu sprzęt jest prosty i łatwa w użyciu. Zwykle stosowany w treningach dolnych partii. To idealne obciążenie podczas ćwiczeń na pośladki, ud oraz łydek. Pobudza i bardziej angażują mięśnie, a przy zachowaniu regularności poprawia kondycję oraz ich wytrzymałość. Guma do ćwiczeń sprawi również, że pośladki będą bardziej krąglejsze, a nogi wyraźnie smuklejsze z zarysowanymi mięśniami. Żeby zacząć ich używać wystarczy poszukać inspiracji na popularnych blogach czy mediach społecznościowych. Wiele influencerek prowadzi na Instagramie wyzwania podczas, których układa plany treningowe z wykorzystaniem takich popularnych akcesoriów. Również platforma YouTube jest pełna tego typu inspiracji. Ćwiczenia w domowym zaciszu dadzą pod tym względem więcej komfortu i swobody. Aby sprawdzić poprawność swoich ruchów podczas treningu z gumą do ćwiczeń dobrze jest trenować przed lustrem. To pozowali kontrolować ułożenie ciała przez cały czas.