dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

drukarka laserowa
Porady

Drukarka laserowa – przydatna na każdym kroku

Praktycznie każdy z nas ma styczność z komputerami. Często wiąże się to z obowiązkami, jakie spoczywają na nas w pracy. Również w domu zasiadamy przed ekranami naszych laptopów albo komputerów stacjonarnych. W różnych sytuacjach musimy także skorzystać z możliwości, jakie dają nam drukarki laserowe. Dzięki nim możemy w warunkach domowych uzyskać, np. dobrej jakości automatyczny druk dwustronny, czy też wydruk wielkoformatowy, choć ten drugi zdecydowanie jest domeną wydruków o charakterze komercyjnym. Tania drukarka laserowa jest w zasięgu prawie każdego, kto zdecyduje się na zakup takiego urządzenia. Oczywiście przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy zapoznać się z możliwościami, jakie dają nam różne drukarki laserowe. Im więcej będziemy wiedzieć na ich temat, tym łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni produkt. Warto więc przyjrzeć się im z bliska. 

 

Jakie są rodzaje drukarek?

Z pewnością dobrze dobrana drukarka laserowa zamieni nasz dom albo biuro w miejsce, w którym będziemy mogli wydrukować wszystko to, co jest nam potrzebne. W sprzedaży są dostępne trzy podstawowe typy drukarek: atramentowe, laserowe oraz żelowe. To, na jakie urządzenie się ostatecznie zdecydujemy, będzie zależeć tylko i wyłącznie od naszych potrzeb. Istotną sprawą będzie technologia druku, format papieru jaki będzie mogli zadrukować i czy np. nasza drukarka umożliwi nam automatyczny druk dwustronny. Na takie parametry warto zwrócić uwagę. Istotna będzie także prędkość druku oraz to, czy drukarka jest przeznaczona, np. do użytku domowego. Drukowanie powinno przebiegać w miarę szybko, a materiały eksploatacyjne nie powinny być zbyt drogie. Możemy także zdecydować się na drukarkę monochromatyczną albo kolorową. Różne drukarki znajdziemy, np. tutaj: https://www.neonet.pl/drukarki-i-urzadzenia-biurowe/drukarki-laserowe.html. W sklepie internetowym NEONET znajdziemy kilkadziesiąt drukarek, w tym także coraz popularniejsza wersję tych urządzeń, jaką jest ekologiczna oraz wydajna drukarka dwustronna, czyli drukarka duplex.

Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa jest zaopatrzona w tonery oraz bęben światłoczuły, na którym wyświetla się obraz. Potem w wyniku dość skomplikowanego procesu na bębnie tym powstaje matryca obrazu, która zostaje przeniesiona na kartkę. Drukarki laserowe kolorowe są w stanie drukować zdjęcia, plakaty, pocztówki, zaproszenia, itp. Jeśli będziemy mieli w domu lub w biurze drukarkę laserową, która ma wysoką rozdzielczość druku, to możemy liczyć, np. na druk dwustronny wysokiej jakości. Zagadnienie „drukarka technologia druku” może mieć kluczowe znaczenie, jeśli wydruki mają mieć charakter reklamowy. W przypadku, gdy nasza drukarka atramentowa ma stanąć w domu rozdzielczość druku będzie miała nieco mniejsze znaczenie. Technologia druku laserowa stoi na bardzo wysokim poziomie, więc możemy tutaj liczyć na dobre efekty.

Drukarki laserowe do domu lub biura. Czego można oczekiwać?

W niektórych sytuacjach wystarczającym zakupem będą drukarki laserowe monochromatyczne. Sprawdzą się one w biurach, gdzie drukuje się duże ilości dokumentów. Prędkość druku mono jest o wiele większa, niż prędkość druku jaką ma drukarka kolorowa. Jeśli możemy pozwolić sobie na to by nasze drukarki były wyposażone w automatyczny druk dwustronny, będzie to oznaczało, że np. całą ryzę papieru zużyjemy później, gdyż drukowanie wypadnie taniej. Są one chętnie wybierane wszędzie tam, gdzie papier oraz tonery są zużywane w dużych ilościach. W przypadku działań domowych rozdzielczość druku, maksymalny format druku, itp., mogą schodzić na plan dalszy. W biurach istotną sprawą będzie koszt wydruku strony, ale także i maksymalny format druku może mieć tutaj znaczenie.

Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej

Szybkość wydruku to kolejna cecha, która będzie różnicować poszczególne modele drukarek. Zasadniczo może się ona wahać w granicach od dwudziestu do pięćdziesięciu stron na minutę. Drukowanie dwustronne, format druku, to czy używamy urządzenia w trybie monochromatycznym, etc., będzie wpływało na jej szybkość. Maksymalny format druku kilkuset plakatów na pewno zajmie nam sporo czasu. Także papier fotograficzny, jeśli drukujemy na nim zdjęcie w dobrej rozdzielczości, będzie wymagał dłuższego czasu na zadrukowanie. Warto o tym pamiętać.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?

Bez względu na to czy myślimy o drukarkach atramentowych, czy też innych urządzeniach drukujących, warto znaleźć takie produkty, które mają dodatkowe funkcje, np. skanowania dokumentów. Zwracajmy także uwagę na maksymalny format druku, bo tego parametru nie zmienimy. W ustawieniach przeglądarki będziemy mogli sterować naszą drukarką z poziomu komputera. Urządzenia w przystępnej cenie, wyposażone w wi fi znajdziemy na stronie sklepu NEONET. Być może będąc tam na zakupach, sięgniemy także po dodatkowy sprzęt w atrakcyjnej cenie. Nasze firmowe albo domowe biuro na pewno zyska w ten sposób sprzęt, który zapewni wysoką jakość wydruków. Warto się przyjrzeć ich ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *