Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Foteliki obrotowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

28 kwietnia 2021 fotelik

Fotelik samochodowy jest obowiązkowym elementem dziecięcej wyprawki, kiedy zamierzamy podróżować z maluszkiem samochodem. Najbardziej innowacyjne modele nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i wygodę dziecku, ale wiążą się również z komfortem dla rodziców. Przykładem są foteliki obrotowe.

To nowość w dziedzinie fotelików, ale już teraz docenia je wielu rodziców. Ponieważ wiążą się z dużą wygodą, można przypuszczać, że ich popularność będzie coraz większa. Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie?

O co chodzi z fotelikiem obrotowym?

Zamontowanie tradycyjnego fotelika może zająć troszkę czasu, a później trzeba jeszcze włożyć do fotelika malucha. Nieraz wymaga to sprawności, a już sam montaż fotelika może zniechęcić do podróży. W przypadku fotelików obrotowych jest to znacznie prostsze. Podstawą takiego fotelika jest baza sprawiająca, że cała konstrukcja jest nieruchoma. Posiada ona nogę stabilizującą, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

W zależności od wybranego modelu, foteliki tego rodzaju można obracać o 180 albo 360 stopni. Przy pierwszym wariancie fotelik można obrócić w stronę drzwi i wygodnie ułożyć dziecko. Jeżeli zainwestujemy w fotelik obrotowy z możliwością obrotu 360 stopni, to dziecko może jeździć zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Taki model jest znacznie bardziej funkcjonalny i wygodny. Nie jest ważne jak szerokie są drzwi samochodu, ani jakiego jesteśmy wzrostu. Foteliki obrotowe są najczęściej w przedziale wagowym dla młodszych dzieci, u których zaleca się jazdę tyłem. Zatem najczęściej są to modele z zakresu 0-18 kg albo 9-18 kg. Jednak jeśli poszukamy nieco bardziej, to znajdziemy i takie, z których możemy korzystać do 36 kg.

fotelik obrotowy

Co jeszcze warto wiedzieć?

Inwestycja w tego typu fotelik to przede wszystkim gwarancja tego, że przygotowania do podróży będą szybsze. I fotelik i dziecko wkłada się ekspresowo i nie trzeba przeciskać się między siedzeniami. Wystarczy, że włożymy fotelik, a później obrócimy go w stronę drzwi i posadzimy malucha. Czasem rodzice zastanawiają się, czy istnieje ryzyko, że fotelik obróci się w trakcie jazdy. Na szczęście nie ma takiej możliwości, bo producenci zadbali o odpowiednie zabezpieczenia. Poza tym, że foteliki nie zmieniają pozycji, to jeszcze uzyskują pozytywne oceny z testów zderzeniowych.

Jazda tyłem jest znacznie bezpieczniejsza, a w razie zderzenia, fotelik absorbuje siłę uderzenia. Oznacza to, że przez to, że foteliki obrotowe w większości można ustawiać tyłem, są bezpieczniejsze niż tradycyjne.

Przykłady modeli

Chociaż foteliki obrotowe są nowością, to szybko zdobyły popularność wśród rodziców. Już teraz można je kupić u kilku znanych producentów. Ich ceny są wyższe niż w przypadku zwykłych fotelików, ale musimy pamiętać o wygodzie. Poza tym zaleca się, by przez pierwsze lata życia dziecko jeździło tyłem do kierunku jazdy. Przykładowe modele, jakie możemy wziąć pod uwagę to CYBEX SIRONA ZI i-Size, BESAFE iZi TURN i-Size, MAXI COSI MICA albo BRITAX DUALFIX.

Zwroty towarów do sklepu Ifriko

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez