Porady

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

Z pewnością wiele osób widzi w swoich szafach marynarki, koszule czy bluzki, które zalegają i kurzą się na wieszakach. Warto zrobić wtedy przegląd naszych półek i szuflad, odłożyć na bok to, czego od wielu sezonów nie używamy, sprzedać online i wysłać przesyłką kurierską do zadowolonego kupującego! Obecnie w internecie znaleźć można wiele portali, z których pomocą warto sprzedać odzież, której już nie nosisz. Ich popularność rośnie lawinowo! Jakie korzyści niesie to ze sobą i jak przygotować się do tego procesu?

Co daje nam sprzedaż ubrań online?

Korzyści płynących ze sprzedaży nieużywanej już przez nas odzieży z pomocą portali aukcyjnych jest naprawdę wiele! Po pierwsze możesz pozbyć się ubrań, których nie używasz. Nie wyrzucisz ich, nie zaśmiecą środowiska, a sprawią radość drugiej osobie! Może również okazać się, że w Twojej garderobie są prawdziwe, modowe, białe kruki! Ponadto sama cena nie jest sztywna – zawsze możecie wspólnie negocjować warunki sprzedaży. Sam również możesz kupić to, czego potrzebujesz do codziennych lub wyjątkowych stylizacji, lub wymienić się. Korzyść obopólna gwarantowana! Taka forma nabywania rzeczy to także prawdziwa gratka dla miłośników stylu zero waste!

Jak sprzedawać ubrania online?

Jeśli chcesz skutecznie sprzedać zawartość swojej garderoby i nadać, aby przesyłka kurierska szybko ruszyła w świat, musisz odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim chodzi tutaj o prezentację samych ubrań. Pod żadnym pozorem nie wystawiaj na aukcje rzeczy brudnych i zniszczonych. Pamiętaj, aby każda część garderoby była dobrze przedstawiona. Możesz zrobić zdjęcia na modelu lub powiesić rzecz na wieszaku i uwiecznić je na tle białej ściany. Ważne, żeby ubrania były wyprasowane i czyste. W samym opisie przedstaw dokładnie ewentualne drobne mankamenty lub delikatne zniszczenia. Jeśli transakcji dokonujesz z pomocą takich protali jak Vinted, popracuj również na wyglądem swojego profilu i opisu. To wpłynie na wzbudzenie większego zaufania i chętnego kupowania wystawionych przez Ciebie elementów. Na bieżąco oraz z dużą dozą kultury kontaktuj się i rozmawiaj z potencjalnymi zainteresowanymi. Kilka przedstawionych tutaj porad z pewnością usprawni cały proces kupna-sprzedaży lub wymiany.

Obecnie sprzedaż używanej odzieży jest naprawdę bardzo popularna! Nie dość, że pozbywamy się niepotrzebnych ubrań, możemy na tym zarobić, a druga strona otrzymuje przesyłkę kurierską z wymarzoną spódnicą, czapką czy spodniami. Każda ze stron jest więc zadowolona, rozwiązanie idealne! 

Udostępnij