Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak zadbać o zdrowie seniora wiosną?

4 marca 2021 zdrowie seniora

Kiedy mimo mroźnych wieczorów, poranki zaczynają się od promieni słońca, wiesz, że nadchodzi wiosna. Jest to nie tylko czas, kiedy rośliny i zwierzęta budzą się do życia, ale również okazja, by dodatkowo zadbać o siebie i krewnych. Jeśli opiekujesz się lub pomagasz osobie starszej, warto na nowo przemyśleć kwestie żywieniowe oraz wprowadzić do życia odrobinę ruchu!

Zbilansowana dieta – podstawa zdrowia

Dobrze opracowany jadłospis pełen właściwych składników odżywczych to najważniejsza kwestia. Metabolizm z wiekiem zwalnia, co prowadzi do spożywania mniejszej ilości kalorii. Nie oznacza to jednak rezygnowania z posiłków – dieta powinna być pełna witamin i składników mineralnych, które zapewnią mnóstwo energii.

Najlepszym sposobem na ograniczenie problemów związanych z układem trawiennym  jest sięganie po żywność nieprzetworzoną oraz zrezygnowanie z nasyconych tłuszczy. Podczas zakupów wybieraj ciemne pieczywo, kasze, owoce i warzywa oraz dobrej jakości białka. Świetnym uzupełnieniem diety będą orzechy i pestki. Warto też zachować regularność – 5 posiłków dziennie jedzonych co 2-3 godziny z pewnością okaże się dobrym pomysłem. Jednak opieka nad osobą starszą może okazać się z czasem coraz trudniejsza. Moc codziennych obowiązków może uniemożliwić zapewnienie seniorowi  zbilansowanej i odpowiednio podanej diety. Chcąc zapewnić bliskiej osobie ciągłe wsparcie, warto skorzystać z oferty, którą przygotował dom seniora w Wałbrzychu. Ciągłe monitorowanie stanu zdrowia oraz starannie przygotowane smaczne posiłki to tylko początek listy zalet tego miejsca.

Kontrola zdrowia

Osoba starsza wymaga spotkań z lekarzem i badań. Najważniejsza jest bowiem  profilaktyka- regularna kontrola stanu zdrowia pomaga uniknąć wielu chorób. Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo zaopiekować się seniorem lub na co dzień nie masz możliwości pomagania krewnemu – dom spokojnej starości (dolnośląskie) zapewni stały nadzór lekarski, cykliczne badania oraz dopasuje leczenie do stanu zdrowia seniora. Co więcej, przebywanie w ośrodku to gwarancja bezpieczeństwa – codzienne ozonowanie pokoi i opaski S.O.S sprawiają, że dom opieki (dolnośląskie) zapewnia podopiecznym odpowiednią ochronę.

Aktywność fizyczna osób starszych

Codzienne spacery lub pielęgnowanie ogródka to świetny sposób na utrzymanie organizmu w ruchu. Aktywność fizyczna nie tylko dotlenia organizm, ale pozytywnie wpływa na stan kości, mięśni i stawów – dlatego też warto zapewnić osobie starszej odrobinę niewymagających ćwiczeń, dostosowanych do jej stanu zdrowia. W Rezydencji Senioralnej „Słowik” rodzaj aktywności fizycznej jest dobierany indywidualnie do sytuacji zdrowotnej seniora. Pozwala to uniknąć tak groźnych dla osoby starszej kontuzji i urazów.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez