dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

kosmetyki do makijażu
Turystyka

Jakie kosmetyki do makijażu można zaproponować nastolatce?

Jeżeli twoja córka chce się zacząć malować, raczej nie powinnaś jej tego zabraniać. Nawet jeśli nie pochwalasz używania kolorowych kosmetyków w młodym wieku, wszelkiego rodzaju zakazy przyniosą raczej odwrotny skutek. Sprawią, że najprawdopodobniej buntująca się nastolatka zacznie jeszcze częściej sięgać po kosmetyki do makijażu i to nie tylko te kierowane do skóry młodej, ale też i te dedykowane kobietom dojrzałym. Lepiej już będzie, jeżeli przejmiesz jakąś kontrolę nad tym, z czego korzysta twoja córka. Wspólnie możecie wybierać dla niej różne produkty do makijażu. Takie zakupy przy okazji was do siebie zbliżą i w końcu pozwolą wam na spędzenie odrobiny czasu wyłącznie w damskim gronie.

W wolnym czasie, gdy tylko obie będziecie mieć do dyspozycji przynajmniej jedną godzinę, udajcie się zatem do drogerii na takie pierwsze wstępne zakupy kosmetyczne. Zacznijcie od razu szukać preparatów kierowanych do nastolatek. Nie muszą to być wcale typowe preparaty pielęgnacyjne. Niektóre kosmetyki do makijażu znakomicie sprawdzają się właśnie na skórze młodej, a są to głównie produkty mineralne oraz hipoalergiczne, które potrafią skórę i upiększać, i jednocześnie pielęgnować.

Co zatem może spokojnie pojawić się w kosmetyczce czternastolatki? Przede wszystkim lekki krem BB przeznaczony do wyrównywania kolorytu cery, sypki puder transparentny, klasyczny tusz do rzęs oraz błyszczący balsam do ust. Nastolatki polubią się również ze specjalnymi bibułkami matującymi. Będą mogły ich użyć w momencie, gdy poczują, że skóra ich twarzy zaczyna się świecić.

urodaonline.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *