Porady

Panele fotowoltaiczne – inwestycja w energooszczędny dom

Panele fotowoltaiczne – inwestycja w energooszczędny dom

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby budować domy ekologiczne, pasywne, cechujące się niskim zapotrzebowaniem na energię. Nowoczesne instalacje grzewcze, klimatyzacja, panele fotowoltaiczne, zbiorniki na deszczówkę czy przydomowe oczyszczalnie ścieków – to tylko niektóre rozwiązania pozwalające dbać o środowisko.

Decydując się na budowę domu musimy liczyć się nie tylko z wysokimi kosztami, ale również koniecznością podejmowania decyzji dotyczących montażu rozwiązań, dzięki którym dom będzie nie tylko tańszy w utrzymaniu, ale również bardziej ekologiczny. Świadomość ekologiczna Polaków rośnie z roku na rok, coraz więcej wiemy o tym, jak ograniczać ilość odpadów, a także dbać o powietrze, którym wspólnie oddychamy.

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą mamy realny wpływ jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię (można to zrobić poprzez skuteczną izolację domu i kupowanie wyposażenia w odpowiedniej klasie energetycznej), ale również jej ekologiczne pozyskiwanie. Tu pomogą panele fotowoltaiczne, których montażem zajmuje się firma Hymon https://hymon.pl/.

Ile prądu produkują panele fotowoltaiczne?

Montaż nowoczesnych i wydajnych paneli fotowoltaicznych, np. dostępnych na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ to inwestycja i tak dokładnie należy ją traktować. Dzięki panelom dom będzie bardziej ekologiczny, a my będziemy cieszyć się niskimi rachunkami za prąd. Produkcja prądu ze słońca ma swój konkretny wymiar. Ile prądu mogą wyprodukować panele?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że ilość wygenerowanej mocy zależy od kilku czynników. Można tu wymienić:

– rodzaj i wielkość zastosowanych paneli,
– odpowiednie ustawienie paneli,
– poprawność montażu,
– rodzaj obiektu,
– miejsce montażu,
– panujące warunki atmosferyczne, brak przeszkód (domy, drzewa).

Przy średnim nasłonecznieniu w Polsce, które oscyluje w okolicach 1600 godzin rocznie, wyprodukowanie z 1 kWp paneli fotowoltaicznych rocznie ok. 900-1000 kWh energii elektrycznej. Dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór paneli.

Fotowoltaika pozwala na zmniejszenie rachunków za prąd

Prawidłowy dobór paneli, np. z https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-olesnica/, ich poprawny montaż, a także odpowiedni serwis sprawią, że w stosunkowo krótkim czasie nasze rachunki za prąd spadną, a prąd ze słońca będziemy mogli wykorzystać nie tylko do zasilnia wszystkich sprzętów, które mamy w domu, ale również do zasilnia urządzeń grzewczych, klimatyzatorów, przygotowania ciepłej wody.

Gra jest zdecydowanie warta świeczki, gdyż możemy stać się samowystarczalni i praktycznie zrezygnować z prądu od dostawcy energii. Dodatkowo nie będziemy przyczyniać się do powstawania smogu oraz innych zanieczyszczeń powietrza.

Ekologiczny dom to rozwiązania również zapewniające komfort życia, minimalizujące czas obsługi, pokazujące, że zależy nam na życiu w zgodzie z naturą.

Udostępnij