Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Kamera sportowa jaką wybrać – najważniejsze informacje

8 grudnia 2020


Wiele osób chciałoby móc uwiecznić na nagraniu swoje zmagania i wyczyny sportowe. Trudno jest jednak, jeżdżąc na desce snowboardowej, czy też na rowerze, trzymać w jedne ręce kamerę. Nie oznacza to oczywiście tego, że jest to niemożliwe, ponieważ na rynku obecne są tzw. kamery sportowe. W jaki sposób wybrać takie urządzenie? Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra kamera sportowa?

Czym jest kamera sportowa?

Żeby móc poprawnie wybrać rodzaj kamery sportowej, najpierw trzeba sobie dokładnie zdać sprawę z tego, czym ona w ogóle jest. Jest to specjalny rodzaj kamery, który najczęściej montowany jest na kasku, stale nagrywając przestrzeń przed sportowcem. Z racji tego, że działać będzie w naprawdę nietypowych warunkach, musi być również bardzo nietypowo wykonania, czyli standardowo powinna być wodoodporna, czy też niewrażliwa uderzenia. Pozwoli to zachować ją w odpowiednim stanie przez długi czas użytkowania.

Jakie są najważniejsze cechy dobrej kamery sportowej?

Jakie konkretnie cechy powodują, że dana kamera będzie możliwie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o tak nietypowe zastosowanie, jak filmowanie trasy zjazdu na nartach? Przede wszystkim jak łatwo się domyślić, powinno się zwracać uwagę na to, jak dana kamera jest wykonana. Chodzi bowiem o to, aby posiadała ona doskonale wykonaną, odporną na wszystkie możliwie zagrożenia odbudowę. Jeśli będziemy chcieli w niej nurkować, trzeba pamiętać, aby była wyposażona w odpowiednie wzmocnienie od strony ciśnienia, tak aby na większej głębokości nie doznała uszkodzenia.
Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, jest rodzaj zastosowanego w niej mocowania. W zależności do tego, czy posiada się kask rowerowy, czy też do jazdy na nartach, ich producenci stosują nieco inne mocowania. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na ten szczegół przed kupieniem danego egzemplarza.
Na koniec oczywiście pamiętać trzeba o zupełnych podstawach związanych z kamerą, czyli o rozdzielczości, w jakiej nagrywany jest obraz, a także z jaką ilością klatek na sekundę. Ma to kolosalne znaczenie dla jakości nagrania, a także jego szczegółowości oraz płynności.

Kamera sportowa jaką wybrać?

Oprócz tych najbardziej istotnych z punktu widzenia praktycznego cech istnieje również sporo innych, które poprawiają przyjemność z użytkowania danego modelu. Mowa oczywiście o funkcjach dodatkowych, które, choć nie są najważniejsze dla poprawnego użytkowania danej kamery, to jednak ich obecność jest w tym wypadku jedynie dodatkowym, bardzo ważnym plusem.
O jakich konkretnie cechach mowa? Przede wszystkim o module GPS, dzięki czemu kamera podczas nagrania może oznaczać na bieżąco trasę na mapie. Co więcej, doskonałym pomysłem jest wybranie wersji z modułem Wi-Fi, co pozwoli połączyć się z telefonem lub tabletem i w czasie rzeczywistym przesyłać na te urządzenia generowane nagrania. Ostatnią bardzo ważną sprawą, jest wyposażenie kamery w mikrofon. Jak się bowiem okazuje, jest to dodatek dość rzadko spotykany, a przecież dźwięk jest niezwykle ważny w przypadku każdego rodzaju nagrania. Warto więc i w ten dodatek mieć wyposażoną kamerę sportową.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty produktów zakupionych w Homla
Studia podyplomowe
KATAR

Jesteś zainteresowany reklamą?

KATAR